Інформація

 

 

 

 

 

 

 

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини в Покровському районі

17.12.2019 відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини в Покровському районі.

 На засіданні розглянуто 22 питання щодо захисту майнових та немайнових прав дітей, а саме: визначення участі у вихованні бабусі з онуками, місця проживання дитини з одним із батьків, надання дозволу на житлову реєстрацію дитини без письмової згоди батька дитини, надання дозволів на вчинення правочинів щодо дарування, виділення часток, обмін, продаж в нерухомому майні, де дитина має право власності або користування.

Розглядалося три питаннящодо надання статусу дитини, яка постраждала в наслідок воєнний дій та збройних конфліктів дітям, які зазнали психологічного насильства під час проживання в населеному пункті, на території якої здійснювалась антитерористична операція відповідно до переліку населених пунктів, затвердженому розпорядженням КМУ від 02.12.2015 №1275.

На ухвалу суду було розглянуто п’ять питань щодо затвердження висновків про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав батьків, які самоусунулися від виховання своїй дітей або неналежним чином виконують батьківські обов’язки.

                                                              

(18.12.2019)

 

 


Засідання комісії з питань захисту прав дитини в Покровському районі

15.10.2019 відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини в Покровському районі. На засіданні розглянуто 12 питань щодо захисту майнових та немайнових прав дітей, а саме: визначення місця проживання дитини з одним із батьків, надання дозволу на житлову реєстрацію дитини без письмової згоди батька дитини, перевірка цільового витрачання аліментів на утримання дитини, надання дозволів на вчинення правочинів щодо дарування, виділення часток в нерухомому майні, де дитина має право власності або користування.

Члени комісії ознайомились з інформацією щодо стану утримання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу в Покровському районі за ІІІ квартал 2019 року.

(15.10.2019)

 

 

 

 


 

 

 

 

Інформація про рейд по виявленню фактів недотримання обмежень щодо продажу або споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів

29.07.2019 спеціалістами служби у справах дітей та відділу розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради, інспекторами Покровського відділення поліції був здійснений позаплановий рейд по мікрорайону 5 – й Зарічний „По виявленню фактів недотримання суб’єктами господарювання, громадянами встановлених обмежень щодо продажу або споживання алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, зокрема особам чи особам, які не досягли 18 років” у зв’язку з тим, що на «телефон довіри» виконкому міської ради на та «гарячу лінію» виконкому Покровської районної в місті ради неодноразово надходять звернення громадян щодо продажу неповнолітнім особам тютюнових виробів та алкогольних напоїв.

Під час рейду в одному з магазинів по мікрорайону 5 – й Зарічний був встановлений факт продажу неповнолітньому тютюнових виробів.

У відношенні продавця інспекторами Покровського відділення поліції був складений протокол.

Спеціалістами служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради запрошено неповнолітнього разом з матір’ю до служби у справах дітей для проведення з ними відповідної профілактично – роз’яснювальна роботи, направленої на недопущення скоєння неповнолітнім правопорушення.

(30.07.2019)


 

 

 

 

Про проведення профілактично – виховного заходу

         03.07.2019 спеціалістами служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради, інспекторами Покровського відділення поліції із залученням працівників швидкої медичної допомоги був здійснений виїзд по вулиці Дишинського.

Відповідно дзвінка сусідів, який надійшов на телефон 102, малолітня дитина 4 років перебуває зі сторонньою особою, яка прикута до ліжка, не може себе обслуговувати.

  

     Дитина була оглянута лікарями швидкої допомоги та згідно акту внутрішніх справ доставлено до КЗ «Центр соціально – психологічної реабілітації дітей № 1».

    Спеціалістами служби у справах дітей проводиться відповідна профілактично – роз’яснювальна робота з матір’ю дівчинки та буде вирішуватись питання доцільності повернення дитини на виховання в родину.


 

 

 

 

Інформаційна зустріч з учнями закладу на тему: «Профілактика правопорушень та негативних проявів в підлітковому середовищі»

24 травня 2019 року на базі Криворізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 97 відбулася інформаційна зустріч з учнями закладу на тему: «Профілактика правопорушень та негативних проявів в підлітковому середовищі».

В проведенні інформаційної зустрічі був залучений представник благодійної організації «Новий час» Мовчан Л.О.

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. Учні школи переглянули відеоролик з профілактики дитячої злочинності, ознайомилися з видами кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх  за скоєння правопорушень, вживання спиртних напоїв, тютюнопаління, наркоманії тощо.

Під час заходу були висвітлені приклади злочинів та правопорушень та їх наслідки в житті дитини. Були надані рекомендації та індивідуальні консультації.


 

 

 

Засідання робочої групи

03.05.2019 у виконкомі Покровської районної в місті ради було проведено засідання робочої групи між представникам Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психологами Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представниками служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради для обговорення та вирішення проблемних питань щодо виховання дітей підліткового віку, які знаходяться на вихованні в прийомних сім’ях Покровського району.

В ході проведення засідання робочої групи був визначений алгоритм дії взаємоспівпраці представників  Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради  при виникненні нестандартних ситуацій в прийомних сім’ях.


 

 

 

 Усиновлення

Усиновлення дитини є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Першим кроком дорослої  людини на шляху до усиновлення дитини є бажання стати усиновителем та звернутися до служби у справах дітей для постановки на облік кандидатів  в усиновителі.    

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з'явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).  До заяви додаються такі документи:  

 1. копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;  
 2. довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній  календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
 3. копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
 4. висновок про стан здоров'я кожного заявника;
 5. засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
 6. довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
 7. копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.  Копії документів, зазначених у підпунктах 1, 3 і 7 цього пункту, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює приймання документів.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, зазначені в цьому пункті. Витребування у заявників документів, не зазначених у цьому пункті, не допускається.

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх  вищезазначених  документів, перевіряє  їх на відповідність вимогам законодавства;  складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників; розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок і в разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі із занесенням даних про них до Книги обліку кандидатів в усиновлювачі.

Знайомство  з дітьми в державних закладах відбувається за направленням служби у справах дітей та в присутності працівника служби у справах дітей.

Усиновлення дитини здійснюється за рішенням суду зі зміною прізвища, імені та по батькові усиновленої дитини. За  бажанням  усиновлювачів  дитині можна змінювати  дату  народження  та  місце її народження.

Утілюючи в життя  державну політику служба у справах дітей досягла  значних результатів у роботі з питання усиновлення дітей. Унаслідок популяризації  сімейних форм  виховання на території Покровського району  в 2018 році усиновлено  21 дитину.

З питання усиновлення дітей жителі Покровського району м. Кривого Рогу  можуть звертатись  у виконком Покровської районної в місті ради за адресою: вул. Шурупова, 2 (тел.440-32-34), жителі інших районів міста звертаються до виконкомів районних у місті рад, за місцем свого проживання.

(20.09.2018)


 

 

 

 

Робота комісії з питань захисту прав дитини

06.09.2018 року на засіданні комісії з питань захисту прав дитини в Покровському районі, членами комісії були розглянуті питання призначення опіки та піклування над дітьми, позбавленими батьківського піклування, доцільність, недоцільність позбавлення батьківських прав, захист житлових і майнових прав дітей, постановка дітей на облік у службі у справах дітей, затвердження індивідуального плану соціального захисту дітей пільгової категорії, визначення батьку, який мешкає окремо від дитини, його участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, тощо.
З кожного питання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей й взяті на контроль до їх повного виконання.

(10.09.2018)


 

 

 

 

Малолітні діти були вилучені із сімей в зв’язку з загрозою їх життю та здоров’ю

10.08.2018 спеціалістами служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради спільно з представниками Покровського районного відділу поліції  на підставі рішень виконкому районної в місті ради від 10.08.2018 №303 та  №304 було вилучено п’ятеро та троє дітей з двох сімей, які мешкали у приватному секторі.

Каретами швидкої медичної допомоги діти доставлені до КЗ «Криворізька міська дитяча лікарня №4»ДОР».

Малолітні були вилучені із сімей в зв’язку з загрозою їх життю та здоров’ю, а саме: антисанітарія, відсутні продукти харчування, готова їжа для дітей відповідного віку, чиста постільна білизна  та одяг.

Малеча мала неохайний брудний вигляд, найменші  діти -  2016 р. та 2017 р. не мали на собі ні одягу, ні взуття, були голодні, не чесані. Матері залишали дітей без нагляду, зловживали спиртними напоями, самоусунулися від виконання своїх батьківських обов’язків та не створили належних умов для нормального життя та розвитку дітей.

 

(21.08.2018)


 

 

 

 

 

Позбавлення батьківських прав – крайня міра впливу на осіб, які не виконують батьківських обов’язків.

Служба у справах дітей створена для здійснення соціального захисту дітей і профілактики правопорушень серед них.

Служба у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради складається з двох секторів: сектору профілактики негативних проявів та правопорушень серед дітей та сектору опіки, усиновлення та влаштування.

Спеціалісти сектору профілактики негативних проявів та правопорушень серед дітей проводять роботу з сім’ями, яки опинилися в складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей збирає необхідні документи щодо підготовки висновку про доцільність або недоцільність позбавлення батьківських прав, який розглядається та затверджується на комісії з питань захисту прав дитини.

Вищезазначений висновок подається до суду відповідно ухвали.

Протягом 2018 року службою у справах дітей підготовлено 16 матеріалів щодо позбавлення батьків батьківських прав.

Станом на 01.08.2018 17 осіб позбавлено батьківських прав у відношенні 25 дітей.

Відповідно до статті 121 Сімейного кодексу України права і обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому в установленому законом порядку. Саме на батьків покладається відповідальність за виховання дітей, захист їх прав та інтересів, турботу про здоров’я, фізичний, психічний, духовний і моральний розвиток дитини.

На жаль, батьки не завжди гідно поводяться по відношенню до дітей, зловживають своїми правами або ухиляються від виконання батьківського обов’язку. За таких обставин з’являється привід для позбавлення батьківських прав.

При цьому, в своїй постанові від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» Пленум Верховного Суду України роз’яснив, що позбавлення батьківських прав є крайньою мірою впливу на осіб, які не виконують батьківських обов’язків, а тому питання про її застосування слід вирішувати тільки після повного, всебічного, об’єктивного з’ясування обставин справи, в тому числі ставлення батьків до дітей.

На яких підставах батька або матір можуть позбавити батьківських прав?

Законодавством України, зокрема ч. 1 ст. 164 СК, встановлено вичерпний перелік підстав для позбавлення матері або батька дитини батьківських прав.  

Згідно норм зазначеної статті, до втрати прав може призвести:

 • залишення без поважної причини дитини в пологовому будинку або іншій установі охорони здоров’я та відсутність відносно неї батьківського піклування протягом шести місяців;
 • ухилення від виховання дітей (свідома і навмисна відсутність турботи, ігнорування потреб дитини та інше);
 • хронічний алкоголізм або наркотична залежність (необхідна наявність відповідних медичних висновків);
 • експлуатація дитини, в тому числі примушування до жебракування та бродяжництва;
 • засудження за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини;
 • жорстоке поводження з дітьми (приниження, фізичне або психічне насильство тощо).

Яка процедура позбавлення батьківських прав?

Порядок позбавлення батьківських прав передбачає виключно судову процедуру, за обов’язкової участі органу опіки та піклування (ч. 4 ст. 19 Сімейного кодексу України). Відкриття судового провадження відбувається на підставі позовної заяви

Хто може звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав?

Стаття 165 СКУ називає обмежене коло осіб, які мають право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав. Цей перелік включає в себе одного з батьків, опікуна, піклувальника, особу, в сім’ї якої проживають діти, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому знаходиться малюк, орган опіки та піклування, прокурора, а також саму дитину, яка досягла 14 років.

Хоча список осіб, зазначених у цій статті є вичерпним, у судовій практиці зустрічаються випадки розгляду справ про позбавлення батьківських прав за позовами інших родичів. Так, згідно з ч. 2 ст. 258 СК і ч. 2 ст. 262 СК бабуся, дідусь, брат, сестра, вітчим, мачуха мають право звернутися за захистом прав та інтересів дитини в орган опіки та піклування або до суду без спеціальних на те повноважень.

Які документи потрібні для позбавлення батьківських прав?

Які наслідки позбавлення батьківських прав батька, матері?

Результатом вступу в законну силу рішення суду про позбавлення батьківських прав батька і/або матері є втрата всіх прав, заснованих на спорідненості з дитиною. Йдеться про ті права, які належать батькам і реалізуються ними до досягнення дітьми повноліття. Більш конкретно правові наслідки позбавлення батьківських прав описані в ст. 166 Сімейного кодексу. Згідно норм зазначеної статті батько і мати, які втратили права щодо дитини:

 • втрачають право на виховання дітей
 • втрачають немайнові права щодо дітей
 • перестають бути представниками дитини
 • втрачають права на пільги і держ. допомогу
 • не можуть бути усиновлювачами та опікунами
 • не можуть розраховувати на майнові права, пов’язані з батьківством і материнством, які присуджувалися б їм при непрацездатності

Слід зауважити, що батько і мати, позбавлені батьківських прав, не звільняються від обов’язку по утриманню дитини до досягнення нею 18 років (ч. 2 ст. 166 СК). Крім того, батьки зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дітей (ст. 185 СК) і відшкодовувати шкоду, завдану дитиною (ст. 1183 Цивільного кодексу України).

Позбавлення батька або матері батьківських прав не впливає на обсяг прав самих дітей. Тобто дитина зберігає всі майнові права, засновані на кровній спорідненості, зокрема, право на аліменти, права власності на нерухоме майно або право користування житловим приміщенням. Крім того, відповідно до   ст. 1261 ЦК, діти залишаються спадкоємцями першої черги.

Чи може батько сам відмовитися від дитини і як це зробити?

Добровільна відмова від дитини в Україні неможлива — це заборонено статтею 155 Сімейного кодексу. Якщо чоловік не є біологічним батьком, застосовується процедура оскарження батьківства. Найважливішим доказом наявності або відсутності спорідненості є генетична експертиза — аналіз ДНК. Якщо її результати спростовують спорідненість, суд має право зобов’язати РАЦС виключити відомості про батька з актового запису про народження дитини.

(08.08.2018)


 

 

 

 

Інформація щодо  влаштування  дітей  до  сімейних  форм  виховання.  

18 липня 2018 року на засіданні виконкому Покровської районної в місті ради розглядалося питання  «Про організацію роботи  з питань опіки, піклування над дітьми, які залишилися без батьківського піклування». На якому до присутніх було доведено інформацію про стан роботи служби у справах дітей з вищезазначеного питання.

Станом на 01.07.2018  на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної в місті ради перебуває 382 дитини-сироти  та дитини, позбавленої  батьківського  піклування, з них  310 дітей  перебуває  під опікою громадян, 3 дітей - у сім’ях  родичів, 26 дітей виховуються в прийомних сім’ях,  9  дітей виховуються в дитячих будинках  сімейного  типу; 18 дітей перебувають на повному державному  забезпеченні в дитячих  закладах,  12- у професійно-технічних  закладах та технікумах, 4 - у центрах соціально-психологічної реабілітації  для дітей .

За 6 місяців 2018 року   виявлено 34 дитини, які влаштовані: під опіку громадян - 20,  до сімей  родичів - 3, до прийомних сімей - 1, на повне державне  забезпечення до дитячих  закладів - 5 , до професійно-технічних закладів та технікумів – 1, до центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей - 4. Такий результат було досягнуто  внаслідок  популяризації  сімейних   форм  виховання.

З  метою недопущення   влаштування  до  дитячих  державних  закладів  посиротілих  дітей  службою  у  справах  дітей  виконкому районної в місті ради вживаються  вичерпні заходи  та   активізовано  роботу  щодо  влаштування  дітей  до  сімейних  форм  виховання.  

(24.07.2018)

 

 

 

 

Інформація про урочисте вручення стипендії облдержадміністрації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

05 липня 2018 року у м. Дніпро за участю керівництва облдержадміністрації відбулося урочисте вручення стипендії облдержадміністрації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, за підсумками 2017/2018 навчального року.

У   службі у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради  на обліку перебуває 382 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування з яких, 310  це діти  під опікою та 27 дітей, які виховуються в прийомних сім"ях та дитячих будинках сімейного типу. Саме цим дітям кожен рік за  високі досягнення у навчанні вручається така стипендія.

За підсумками 2017/2018 навчального року 30 дітям з нашого міста вручено стипендію, з яких 5-це діти з Покровського району. Деякі з них отримають її не вперше.

Отже, побажаємо їм  бути людиною з великої літери, знайти своє щастя, любов, покликання. Нехай  доброта, віра в себе і душевні сили допомагають їм постійно йти вперед.

(24.07.2018)


 

 

 

Я маю право знати! Профілактика негативних явищ серед учнів

15.03.2018 на базі КЗШ №111 службою у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради була організована та проведена інформаційна зустріч з учнями КЗШ №№111, 46 на тему: «Я маю право знати. Профілактика негативних проявів та правопорушень серед дітей».

До участі у зустрічі були залучені: психолог сектору ювенальної пробації м. Кривого Рогу та представник Всеукраїнської благодійної організації «Новий час».

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. 120 учнів закладу отримали інформацію, як шкідливі звички -  алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління впливають на підлітковий організм, про наслідки недотримання основ здорового способу життя, про необхідність дотримання чинного законодавства у житті,  про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень.

Особлива увага у бесіді була направлена на взаємовідносини між підлітками, уникнення нещасних випадків серед дітей, врегулювання конфліктних ситуацій.

Розповіді доповідачів базувались на життєвих прикладах. Під час проведення бесіди діти ставили запитання, розповідали свої приклади та ділилися спогадами щодо висвітлених проблем. По закінченню  зустрічі учні отримали індивідуальні консультації та пояснення.


 

 

 

 

Створення патронатних сімей

 Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

 Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

 Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

 Кандидат у патронатні вихователі подає до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;

5)довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

 У разі коли в сім’ї кандидата у патронатні вихователі є діти, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить оцінку потреб дитини та її сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.

 Оплата послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюється у розмірі та порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України. Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

 Патронатними вихователями не можуть бути особи, які:

1) обмежені у дієздатності;
2) визнані недієздатними;
3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;
5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
10) були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України , або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
11) за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;
12) є особами без громадянства;
13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до вищевказаних пунктів 3-6, 8 і 10 не може бути усиновлювачем.
 Крім осіб, зазначених у вищевказаних пунктах, не можуть бути патронатними вихователями інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

 Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, - за згодою), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики. Навчання кандидатів у патронатні вихователі організовує та проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 За результатами навчання обласний центр видає кандидатові у патронатні вихователі довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження - рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.

 У разі наявності вищевказаних рекомендації, орган опіки та піклування протягом місяця укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною, яким визначаються обов’язки, права та відповідальність патронатного вихователя під час перебування дитини у його сім’ї.

 Патронатний вихователь та особи, які проживають разом з ним, не рідше ніж один раз на рік проходять обов’язкове медичне обстеження, що підтверджується висновками про стан здоров’я.

 Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.

 У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

 Період між вибуттям дитини із сім’ї патронатного вихователя та влаштуванням у його сім’ю наступної дитини не повинен бути меншим ніж сім календарних днів. У разі необхідності невідкладного влаштування дитини за згодою патронатного вихователя цей період може бути скорочено, але не менш як до трьох календарних днів.

 Контроль за умовами утримання та виховання дитини, забезпеченням її прав та найкращих інтересів у сім’ї патронатного вихователя здійснює служба у справах дітей.

 Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї.

 Рішення про вибуття дитини із сім’ї патронатного вихователя приймається органом опіки та піклування за результатами розгляду питання комісією з питань захисту прав дитини на підставі поданого службою у справах дітей пакета документів, що обґрунтовують доцільність такого вибуття.

 Патронатний вихователь протягом семи календарних днів після вибуття дитини з його сім’ї продовжує співпрацювати з батьками або законними представниками, до яких вона повернулася, надає консультації щодо особливостей її догляду та виховання з метою усунення ризиків повторного виникнення складних життєвих обставин, готує висновки та рекомендації відповідно до умов договору про патронат над дитиною.

 Шановні мешканці району! Бажаючих стати патронатним вихователем, просимо звертатися до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або до служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради за адресою: вул. Шурупова, 2 (тел. 440-32-34).

(30.03.2018)


 

 

 

 

 Ні шкідливим звичкам!

09.11.2017 спеціалістами служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради організована та проведена інформаційна зустріч з учнями старших класів КЗШ № 125 на тему: "Профілактика негативних проявів та правопорушень серед неповнолітніх".

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. 136 учнів закладу отримали інформацію, як шкідливі звички -  алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління впливають на підлітковий організм, про наслідки недотримання основ здорового способу життя, про необхідність дотримання чинного законодавства у житті,  а саме головне, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень.

Особлива увага у бесіді була направлена на взаємовідносини між хлопцями та дівчатами: перше кохання, повага один до одного, перші конфлікти та їх врегулювання. Було висвітлено питання пагубного впливу на дитячу психіку соціальних мереж, різних груп у соціальних мережах, які призводять до нещасних випадків.

Розповіді доповідачів базувались на життєвих прикладах. Під час проведення бесіди діти мали змогу ставити запитання, з’ясовувати  незрозумілі моменти, надавати свої приклади, ділитися спогадами щодо висвітлених проблем. По закінченню  зустрічі учні отримали індивідуальні консультації та пояснення.

(10.11.2017)


 

 

 

 

Проведення профілактичного заходу «Урок»

На території Покровського району 12856 дітей шкільного віку навчаються в учбових закладах району. З метою виявлення дітей, які не охоплені навчанням, запобіганню дитячої бездоглядності й безпритульності, захисту прав дітей на отримання освіти, з 1 вересня по 20 жовтня 2017 року на території Покровського району, як і по всьому місту службою у справах дітей був організований і проведений профілактичний захід «Урок».

В ході проведення профілактичного заходу «Урок» були обстежені умови проживання дітей, які мешкають в сім’ях, що опинились в складних життєвих обставинах. Під час відвідування сімей, батькам була доведена інформація про адміністративну відповідальність за невиконання обов’язків щодо отримання дітьми загальної освіти та вивчені умови проживання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та їх готовність до школи. На підставі аналізу умов проживання 101 дитині, яка перебуває у складних життєвих обставинах надана адресна допомога в підготовці до нового навчального року від служби у справах дітей виконкому Криворізької міської ради.

Під час проведення профілактичного заходу «Урок» та протягом навчального року вживаються заходи щодо виявлення та охоплення навчанням дітей шкільного віку, переміщених із тимчасово окупованої території або районів проведення антитерористичної операції.

Станом на 26.11.2017 в загальноосвітніх закладах Покровського району навчається 107 дітей – переселенців.

Упродовж вересня, жовтня 2017 року службою у справах дітей спільно з молодіжною превенцією Покровського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській області проведено 17 рейдових заходів «Діти вулиці», «Сім’я та підліток» щодо виявлення дітей, які не навчаються або пропускають зайняття. Під час проведення профілактичних рейдів були відпрацьовані комп’ютерні та інтерактивні клуби району, території ринків, прилеглі території супермаркетів, адреси проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

В ході проведення профілактичного заходу «Урок» було виявлено двох дітей, які не приступили до навчання. Після вжиття заходів реагування до батьків та проведення профілактичної роботи, діти були влаштовані на навчання.

Підсумки проведення профілактичного заходу «Урок» розглянуті на нараді з заступниками директорів навчальних закладів, під час проведення якої визначені цілі і задачі на 2017/2018 навчальний рік.

(27.10.2017)


 

 

 

 

Участь у виїзді мультидисциплінарної команди Благодійної організації «БТ «Мережа» м.Кривий Ріг»

13.10.2017 службою у справах дітей спільно з управлінням праці та соціального захисту населення та відділом освіти виконкому Покровської районної в місті ради була взята участь у проведенні наради мультидисциплінарної команди, яка була організована благодійною організацією «Благодійне товариство «Мережа»  м. Кривий Ріг».  

Було розглянуто питання «Сприяння інтеграції та забезпечення прав внутрішньо-переміщених осіб в громаді».

Головна мета засідання наради - надання всебічної допомоги внутрішньо переміщеним особам та їх сім’ям (зокрема психологічної, соціальної, юридичної, тощо). Тому, у засіданні приймати участь фахівці з різних напрямків роботи: психолог, юрист, логопед, соціальні та медичні працівники. Особлива увага була приділена виявленню нагальних потреб внутрішньо переміщених осіб та шляхам їх вирішення.

Нарада пройшла у теплій та дружній атмосфері.

Розповіді доповідачів базувались на життєвих прикладах. Під час проведення бесіди учасники наради мали змогу ставити запитання, з’ясовувати  незрозумілі моменти, надавати свої приклади, ділитися спогадами щодо висвітлених проблем. По закінченню  зустрічі учасники наради отримали індивідуальні консультації та пояснення.

(16.10.2017)


 

 

 

 

18 вересня 2017 року у виконкомі Покровської районної в місті ради було проведено  нараду служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради з суб’єктами  взаємодії, які  здійснюють комплексний  контроль за  умовами  утримання і виховання  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування,  які  виховуються в прийомних  сім’ях  та ДБСТ району. У нараді взяли участь представники: служби у справах дітей, Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, загальноосвітніх  шкіл: № №33, 71, 62, 36, 46, 34, 93, 52, 57, 32, КЗО«Криворізький спеціальний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр № 1» ДОР, КЗО«Криворізький багатопрофільний навчально-реабілітаційний Центр»Натхнення» ДОР», КЗДНЗ №20, Гірничо-електромеханічного коледжу ДВНЗ «Криворізький національний університет», ДПТНЗ «Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей», Криворізького навчально-виробничого центру, КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2», Покровського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській області.

 На нараді були розглянуті питання:

- організації  роботи  з  питання  посилення  контролю за  умовами утримання  і  виховання  дітей-сиріт  та дітей, позбавлених  батьківського  піклування, які  виховуються   в  прийомних  сім’ях та дитячих будинках  сімейного   типу;

- щодо поліпшення   співпраці  з  суб’єктами   взаємодії.

 

(20.09.2017)


 

 

 

 

 

                                   Діти  чекають батьків

         Для дітей, які  виховується  в дитячих державних закладах мрія мати сім’ю стає реальністю завдяки  бажанню дорослих виховати  дитину  та зробити її щасливою.       Діти повинні зростати в рідних сім'ях, але коли це неможливо, альтернативою біологічній сім'ї може слугувати інша сім'я. В Україні існує декілька форм сімейного влаштування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Усиновлення є приорітетною формою, бо усиновлена дитина приймається в сім'ю на правах біологічної дитини.  

       В КЗ"Криворізький спеціалізований будинок "ДОР"  двоє дітей: братик та сестричка, знайшли своїх тата і маму.  Щасливі посмішки дітей, їхнє благополуччя це головне до чого ми прагнемо.

Бажаємо щасливим батькам  та дітям щоб  прийняте рішення про усиновлення дітей стало одним із найкращих рішень у їхньому житті!  

         Дорогі  дорослі не  бійтеся  розкрити  свої  обійми  дитині,  яка  хоче знати, що  таке  щаслива  сім’я.  Діти  чекають  на  Вас .

       З питань усиновлення дітей    звертайтесь до служби у справах дітей за місцем свого проживання. Консультації за телефоном 440-32-34, або за адресою: вул.Шурупова, 2, м.Кривий Ріг (зупинка КРЕС).

 

(19.09.2017)


 

 

 

 

Одним з важливих напрямків діяльності служби у справах дітей є проведення профілактичної роботи та соціальний захист дітей, батьки яких ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків.

На обліку в службі у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради перебуває 211 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, з них: 203 дитини, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 6 дітей, які зазнали жорстокого поводження в сім’ї та 2 дитини, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання.

З метою соціального захисту таких дітей, в рамках міської акції «Здрастуй школо!»  101 дитина шкільного віку, яка перебуває на обліку в службі у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради отримала подарунки від виконкому Криворізької міської ради у вигляді канцелярського та шкільного приладдя.

                        Виконком Покровської районної в місті ради щиро поздоровляє всіх школярів з Днем знань та началом нового навчального року та бажає бадьорого настрою, міцного здоров’я та успіхів у навчанні!

 

(01.09.2017)


 

 

 

Проведення наради з заступниками директорів навчальних закладів освіти

З метою запобігання негативних явищ серед неповнолітніх, профілактики наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, скоєнню правопорушень серед неповнолітніх службою  у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради проводиться  профілактична робота, спрямована  на охорону дитинства, соціального сирітства, правовий та соціальний захист дітей.

Щомісяця, спільно з відділом освіти Покровської районної в місті ради проводяться семінари-наради із заступниками директорів з виховної роботи навчальних закладів освіти, на яких висвітлюються питання проведення профілактичної та виховної роботи з учнями та їх батьками в навчальних закладах освіти.

Так, 01.06.2017 у виконкомі Покровської районної в місті ради була проведена спільна нарада, до участі в якої були залучені представники сектору ювенальної пробації м.Кривого Рогу Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Начальник та психолог сектору ювенальної пробації розповіли про напрямки роботи з питань попередження злочинів та правопорушень серед неповнолітніх дітей. Всі учасники наради досягли згоди у здійсненні спільної праці в закладах освіти з даних питань.

(09.06.2017)


 

 

 

 

 

Проведення профілактичних заходів в Покровському районі

Охорона дитинства є одним із стратегічних загальнонаціональних пріоритетів політики нашої держави. Тому сьогодні практична діяльність служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради спрямована на охорону дитинства, попередження дитячої бездоглядності, безпритульності, профілактику правопорушень серед дітей, їх соціальний, правовий захист.

У практику роботи служби у справах дітей увійшло щомісячне проведення засідань єдиного профілактичного дня, під час яких батьки мають можливість спілкуватися з питань вирішення дитячих проблем з працівниками служби у справах дітей, відділу освіти, Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та іншими спеціалістами.

Так, 20.04.2017відбулось засідання єдиного профілактичного дня у приймальні громадян виконкому Покровської районної в місті ради, підчас якого було розглянуто 21питання щодо профілактикинегативних проявів та правопорушень серед дітей. З дітьми та їх батьками були проведені профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо попередження пропусків занять, бродяжництва, порушення дисципліни на зайняттях, а також з питань профілактики вживання спиртних напоїв та тютюнових виробів та належного виховання дітей. Під час проведення єдиного профілактичного дня батькибули ознайомлені із адміністративною, кримінальною та цивільною відповідальністю за ухилення від виховання дітей.

(21.04.2017)


 

 

 

Діти – за здоровий спосіб життя!

13.04.2017 спеціалістами служби у справах дітей виконкому Покровської районноїв місті ради організована та проведена інформаційна зустріч з учнями Криворізької загальноосвітньої школи-інтернату № 4 на тему: "Профілактика негативних проявів та правопорушень серед неповнолітніх".

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. 98 учнів закладу отримали інформацію, як шкідливі звички -  алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління впливають на підлітковий організм, про наслідки недотримання основ здорового способу життя, про необхідність дотримання чинного законодавства у житті,  а саме головне, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень.

Особлива увага у бесіді була направлена на взаємовідносини між хлопцями та дівчатами: перше кохання, повага один до одного, перші конфлікти та їх врегулювання. Було висвітлено питання пагубного впливу на дитячу психіку соціальних мереж, різних груп у соціальних мережах, які призводять до нещасних випадків.

Розповіді доповідачів базувались на життєвих прикладах. Під час проведення бесіди діти мали змогу ставити запитання, з’ясовувати  незрозумілі моменти, надавати свої приклади, ділитися спогадами щодо висвітлених проблем. По закінченню  зустрічі учні отримали індивідуальніконсультації та пояснення.

(17.04.2017)


 

 

 

28 лютого 2017 в КЗ"Криворізький спеціалізований будинок "ДОР" сталося маленьке свято - двоє сестричок знайшли своїх тата і маму.

Доброта і любов - головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти - це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них - наша спільна задача, обов'язок міста, суспільства, держави. Діти повинні зростати в рідних сім'ях, але коли це неможливо, альтернативою біологічній сім'ї може слугувати інша сім'я. В Україні існує декілька форм сімейного влаштування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Усиновлення є приорітетнішою формою, бо усиновлена дитина приймається в сім'ю на правах біологічної дитини.

 28 лютого 2017 в КЗ"Криворізький спеціалізований будинок "ДОР" сталося маленьке свято - двоє сестричок знайшли своїх тата і маму.

Бажаємо щасливим батькам та дітям щоб життя було безхмарним та заможним, а прийняте рішення про усиновлення дітей стало одним із найкращих рішень у їхньому житті!

 В Покровському районі мешкають 62 родин усиновлювачів, які подарували родини та щасливе дитинство дітям, що залишились без батьків. Батьківство це велике щастя і разом з тим велика жертовність. Це безмежне розуміння та бажання принести дитині трепетну мить радості. Це горе, поділене на кожного члена родини та щастя, помножене на всіх. Для дітей, які виховується в дитячих державних закладах мрія мати сім’ю стає реальністю завдяки бажанню дорослих виховати дитину та зробити її щасливою.

Дорогі читачі не бійтеся розкрити свої обійми дитині, яка хоче знати, що таке щаслива сім’я. Діти чекають на Вас і в свята, і в будні.

З питань усиновлення дітей звертайтесь до служби у справах дітей за місцем свого проживання. Консультації за телефоном 440-32-34, або за адресою: вул.Шурупова, 2, м.Кривий Ріг (зупинка КРЕС).

(07.03.2017)
 


 

 

 

 

 

Інформація про проведену роботу службою у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради щодо позбавлення батьківських прав

У Покровському районі мешкає більше 30 тисяч дітей. На обліку в службі у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради перебуває 614 дітей,  з них 235 – це діти, які опинились в складних життєвих обставинах, а саме діти:

батьки яких ухиляються від виховання;

що залишають місце постійного проживання;

які зазнали насилля в сім’ї.

Оскільки батьки належним чином не виконують батьківських обов’язків, не піклуються про фізичний стан і духовний розвиток дітей, не готують їх до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, лікування, не спілкуються з дітьми в обсязі,  необхідному для нормального дитячого самоусвідомлення, не сприяють засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не виявляють інтересу до внутрішнього світу своїх дітей, виконком Покровської районної в місті ради звертається з позовною заявою до суду щодо вирішення питання позбавлення таких батьків батьківських прав.

Матеріали готуються згідно заяв громадян, повідомлень навчальних закладів та установ де перебувають малолітні діти. З такими батьками проводиться профілактична робота, роз’яснюються наслідки позбавлення батьківських прав, з метою усунення непорозумінь у родині, батькам та дітям рекомендується звернутись до відповідних фахівців: психологів та конфліктологів. Після проведення такої роботи протягом січня 2017 року було підготовлено 6 матеріалів, з яких два висновки про недоцільність позбавлення батьків батьківських прав та 4 про доцільність.

З початку 2017 року спеціалістами служби у справах дітей прийнято участь у 16 судових засіданнях щодо позбавлення батьків батьківських прав.

За січень 2017 року судом винесено 4 рішення щодо доцільності позбавлення батьківських прав 5 батьків у відношенні 9 малолітніх дітей, яким надано статус та проводиться робота щодо їх влаштування до сімейних форм виховання.

Одна справа залишена без розгляду, оскільки батьки дійшли порозуміння між собою після проведення з ними профілактично – роз’яснювальної роботи спеціалістами служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради.

(01.02.2017)


 

 

 

 

Тематична зустріч з опікунами, піклувальниками, на вихованні у яких перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

 29 листопада 2016 року на базі НСШІ № 4 проведено тематичну зустріч з опікунами, піклувальниками, на вихованні у яких перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. На зустрічі були розглянуті правові, соціальні, психологічні аспекти виховання дітей, в тому числі соціально-незахищених категорій населення та надані фахові рекомендації. У зустрічі взяли участь представники першого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадської організації «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», служби у справах дітей, Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Під час зустрічі було зазначено, що опікуни і піклувальники виконують важливу місію у вихованні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Серед першочергових завдань органів місцевого самоврядування району є спільно з громадськими інституціями, родинами, навчальними закладами створювати такі умови, в яких кожна дитина, а особливо та, яка залишилася без батьківської опіки, почувала себе щасливою та впевненою у завтрашньому дні. Також опікуни та піклувальники мали змогу отримати інформацію про отримання безоплатної вторинної правової допомоги, щодо здійснення соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою та піклуванням. Особливу увагу було приділено питанням захисту житлових та майнових прав дітей, оздоровлення, отримання ними освіти, матеріального забезпечення та підготовки їх до самостійного життя. Всього участь у зустрічі взяли 22 опікуна, піклувальника дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Проблема захисту і виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти-гарант самозбереження, здоров’я і процвітання нації. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі.

(02.12.2016)


 

 

Ні шкідливим звичкам!

21.10.2016 спеціалістами служби у справах дітей виконкому Жовтневої районної у місті ради організована та проведена інформаційна зустріч з учнями Комунального закладу освіти Криворізького   обласного ліцею-інтернату для сільської молоді на тему: "Профілактика негативних проявів та правопорушень серед неповнолітніх".

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. 170 учнів 10-х класів закладу отримали інформацію, як шкідливі звички -  алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління впливають на підлітковий організм, про наслідки недотримання основ здорового способу життя, про необхідність дотримання чинного законодавства у житті,  а саме головне про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень.

Особлива увага у бесіді була направлена на взаємовідносини між хлопцями та дівчатами: перше кохання, повага один до одного, перші конфлікти та їх врегулювання.

Розповіді доповідачів базувались на життєвих прикладає. Під час проведення бесіди діти мали змогу ставити запитання, з’ясовувати  незрозумілі моменти, надавати свої приклади, ділитися спогадами щодо висвітлених проблем. По закінченню  зустрічі учні отримали індивідуальні консультації та пояснення.

(24.10.2016)


 

 

 

 

 

Інформація щодо влаштування дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування.

В Жовтневому районні за вісім місяців 2016 року 35 діткам надано статус дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

З них 22 дитину влаштовано до сімейних форм виховання  19 влаштовано під опіку (піклування), 3 в прийомну сім’ю.

 22.08.2016 року  в Жовтневому районі відбулась значна подія. Двоє діток, які позбавлені батьківського піклування та тимчасово перебували в КЗ «Центр соціально – психологічної реабілітації № 1»   відповідно до рішення виконкому Інгулецької районної у місті ради № 246 від 17.08.2016 «Про створення прийомної сім’ї та влаштування на виховання і спільне проживання  дітей, позбавлених батьківського піклування»  були влаштовані в прийомну сім’ю.

(29.08.2016)


 

 

 

 

 

 

 

 

 Вручення стипендії облдержадміністрації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування 

 

            30 червня 2016 року у приміщенні Будинку органної та камерної музики за адресою: м. Дніпропетровськ,  пр. Калініна, 66  за участю керівництва облдержадміністрації відбудеться урочисте вручення стипендії облдержадміністрації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, за підсумками 2015/2016 навчального року.

  У   службі у справах дітей виконкому Жовтневої районної у місті ради  на обліку перебуває 394 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування з яких, 316  це діти  під опікою та 38 дітей, які виховуються в прийомних сім"ях та дитячих будинках сімейного типу. Саме цим дітям кожен рік за  високі досягнення у навчанні вручається така стипендія.

   За підсумками 2015/2016 навчального року 27 дітям з нашого міста буде вручено стипендію, з яких 8-це діти з Жовтневого району. Деякі з них отримають її не вперше.

Отже, побажаємо їм  бути людиною з великої літери, знайти своє щастя, любов, покликання. Нехай  доброта, віра в себе і душевні сили допомагають їм постійно йти вперед.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фоторепортаж «Здоровому місту- здорове покоління». 

 З нагоди 241-ї  річниці Дня міста,  який відбувся 28.05.2016 року у парку  ім. Газети «Правда», проводилася міська гра з елементами туризму для прийомних сімей  та дитячих будинків сімейного типу « Здоровому місту- здорове покоління».

Участь   від Покровського (Жовтневого) району  брав дитячий будинок сімейного типу Єсипчук Наталі Миколаївни та Єсипчука Віктора Григоровича.

(02.06.2016)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перелік документів, необхідних для постановки на облік кандидатів в усиновлювачі:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров'я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, зазначені в цьому пункті.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

( Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей")

26. Заявники не беруться на облік кандидатів в усиновлювачі, якщо:

подані документи не відповідають вимогам, визначеним у пункті 22 цього Порядку;

у поданих документах є виправлення або дописки, не завірені в установленому порядку;

заявники (один з них) не можуть бути усиновлювачами відповідно до статті 212 Сімейного кодексу України;

різниця у віці між дитиною, яку бажають усиновити, та заявниками становить менш як п'ятнадцять років;

сума сукупного доходу на кожного члена сім'ї менша, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум;

житлове приміщення заявників перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані;

у житловому приміщенні заявників неможливо влаштувати місце для занять і окреме спальне місце для дитини;

під час обстеження житлово-побутових умов заявників та бесіди з ними або при вивченні їх документів виявлені обставини чи умови, які можуть мати негативні наслідки для виховання і розвитку дитини;

вони відмовилися від підписання акта, передбаченого пунктом 23 цього Порядку.

 (22.01.2016)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

1 2 3 4  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33