Інформація

 

22.10.2019  Міське свято «Нащадки Мамая»

21.10.2019  Пільги для багатодітних сімей

21.10.2019 «Підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей і молоді в літній період 2019 року»

04.10.2019 Акція «Ветеранське подвір’я»

02.10.2019  Список вищих навчальних закладів I – IІ рівня акредитації та професійних-технічних навчальних закладів

03.07.2017 Проведення Дня молоді в Покровському районі

 

 

 

 

 

 

Міське свято «Нащадки Мамая»

Покровський район 14 жовтня 2019 року приймав участь у міському святі «Нащадки Мамая» до Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці в рамках ІІІ Міжнародного фестивалю козацької пісні.

Виховання дітей і молоді на історично-сформованих засадах козацького світогляду та способу життя, відродження і збереження культурних, духовних традицій українського народу й козацтва, організація змістовного дозвілля молоді, це наша спільна мета.

Комітет у справах сім’ї і молоді разом з учнівською та студентською молоддю району підготували презентацію Покровського куреня з використанням національної і козацької символіки, українських костюмів,  предметів домашнього побуту в українському стилі, з приготування українських страв з елементами козацької кухні. Також були представлені показові бої козаків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(22.10.2019)

 

 


 

Пільги для багатодітних сімей

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19 травня 2009 року суттєво збільшено обсяг і види державного забезпечення багатодітних сімей. З 1 січня 2010 року цей Закон набув чинності, тому викладаємо інформацію про перелік та види цих нововведень, які є важливим кроком для встановлення гідного рівня життя багатодітних сімей в Україні.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім’я — сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Не варто забувати про те, що до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Важливо: Дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються також певні пільги, які передбачені для багатодітних сімей.

З 1 квітня 2019 року введений новий вид соціальної допомоги — допомога на дітей багатодітної родини.   Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Варто знати: допомога встановлена у фіксованому розмірі, а відповідно при зміні прожиткового мінімуму все рівно залишатиметься на рівні 1700 грн.

Законом України «Про охорону дитинства» встановлені такі пільги для багатодітних сімей ( ч. 3 ст. 13) :

1.50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2.50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

3.50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4.позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

5.пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Цим Законом також передбачено пільги дітям з багатодітних сімей, а саме:

- безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

- щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

- безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

- безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (відповідно до ст. 24 цього Закону, фінансування послуг з оздоровлення та відпочинку дітей з багатодітних сімей здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та інших джерел);

- діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

Крім цього, окремі види пільг передбачені іншими законами, зокрема:

1.Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»        ( п. 1 ст. 1) передбачено, що матері, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку) у випадку виходу на пенсію за віком, за інвалідністю, по втраті годувальника та за вислугою років у розмірі від 35 до 40 відсотка прожиткового мінімуму.

2.Кодексом законів про працю України (ст. 182-1) та Законом України «Про відпустки» (ст. 19) встановлено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину; одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається понад щорічні відпустки і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному Кодексом законів про працю.

3.Відповідно до ч. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:

- 169.1.1. у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, — для будь-якого платника податку;

- 169.1.2. у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, — для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, — у розрахунку на кожну таку дитину;

- 169.1.3. у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, — для такого платника податку, який:

а) є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником — у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину-інваліда — у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

4.  Законом України «Про житловий фонд соціального призначення» (ст. 11) встановлено право сімей, які мають п’ятьох і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей позачергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, а також позачергове право отримання житлового приміщення відповідно до ст. 46 Житлового кодексу України.

5. При оплаті електроенергії – незалежно від обсягів споживання електроенергії тарифи не змінюються (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.03.2011 № 343 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»).

6. Призначення дострокової пенсії за віком жінкам, які народили та виховали до 6-ти річного віку п’ятеро або більше дітей, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу.  За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5 або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу (Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

Посвідчення видаються комітетом у справах сім’ї і молоді виконкому Покровської районної в місті ради одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів:

1.Довідка щодо місця реєстрації;

2.Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати);

3.Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою);

4.Копія свідоцтва про одруження (розірвання шлюбу);

5.Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою);

6.Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років);

7.Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від комітету у справах сім’ї і молоді,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини;

8.Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від комітету у справах сім’ї і молоді, що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

1.Оригінали паспортів батьків та їх копії;

2.Оригінали свідоцтв про народження дітей та їх копії;

3.Довідка щодо місця реєстрації.

4.Після подачі цих документів, комітет  у справах сім’ї і молоді виконкому Покровської районної в місті ради видає посвідчення.

5.Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї. Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.

Посвідчення видаються безоплатно!

 

 

 

(22.10.2019)

 

 

 


 

 

 

 

 

 

«Підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей і молоді в літній період 2019 року»

Структурними підрозділами виконкому районної в місті ради проведена робота, спрямована на урізноманітнення та підвищення якості оздоровчого процесу, збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення, створення належних умов для розвитку здібностей кожної дитини.

Координацію  оздоровлення  дітей і молоді в районі покладено на комітет у справах сім’ї і молоді виконкому районної в місті ради. 

Літнє оздоровлення і відпочинок – це лише частина оздоровчого процесу, який здійснюється протягом усього року і є важливою складовою в забезпеченні соціального захисту дитинства.

Комітетом у справах сім’ї та молоді протягом року (це 14 тематичних табірних змін по 21 дню) здійснюється оздоровлення дітей пільгових категорій у 2 державних дитячих оздоровчих таборах: у ДП «УДЦ «Молода гвардія», у ДПУ «МДЦ «Артек» (Пуща Водиця) та в обласному центрі соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» ДОР. Спільно з відділом освіти виконкому районної в місті ради, школами та позашкільними навчальними закладами відповідно до Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок підбираються кандидатури дітей та готуються пакети документів. А тому дуже важлива скоординована робота всіх учасників оздоровчого процесу:

- структурних підрозділів виконкому районної в місті ради (відділів освіти, культури, служби у справах дітей, комітетів у справах сім’ї і молоді, з фізичної культури і спорту);

- адміністрацій шкіл, класних керівників, а особливо – соціальних педагогів. Від їх компетентності, комунікабельності, небайдужості та активності  залежить оздоровлення дітей пільгових категорій навчального закладу.

Крім того, працівники комітету у справах сім’ї і молоді виконкому районної в місті ради супроводжують дітей до цих таборів. Спільна злагоджена робота - це вдячні батьки та задоволені діти.

За рахунок обласного бюджету протягом 9 місяців 2019 року в обласному центрі соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» ДОР і в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Лазурна Райдуга» (смт. Кирилівка Запорізької області) оздоровлено 42 дитини пільгової категорії, за рахунок державного бюджету в ДП «УДЦ «Молода гвардія» та в ДПУ «МДЦ «Артек» (Пуща Водиця) – 22 чол. Оздоровлення в цих таборах триває.

На базі навчальних закладів району протягом І зміни функціонував 21 тимчасовий табір відпочинку із денним перебуванням дітей. Було заплановано оздоровити 2427 чол., фактично оздоровлено 2588 чол., що на 7% більше від запланованого. Протягом ІІ зміни в районі працювали 3 тимчасові табори відпочинку. Оздоровлено 79 чол.

Тимчасовий табір відпочинку – це форма оздоровлення дітей в межах міста, своєрідний  рятівник для батьків, які не мають змоги відправити дітей відпочивати поза містом та організувати їх дозвілля і безпеку. Усього протягом літа в тимчасових таборах відпочинку оздоровлено 2 667 чол., що складає 38,5% від загальної кількості учнів 1-8 класів загальноосвітніх шкіл Покровського району. Усі тимчасові табори з денним перебуванням, які працювали на базі загальноосвітніх шкіл, зареєстровані в управлінні статистики.

Невід’ємною частиною літнього відпочинку та оздоровлення є фізична культура і спорт. 

На базі ДЮСШ №4 та  ДЮСШ №6 працювали 2 тимчасові табори  спортивного напрямку: «Спарта» та «Юний олімпієць». Для забезпечення достатньої рухової активності та підготовки до обласних та всеукраїнських змагань у таборах проводилися навчально-тренувальні заняття, які чергувалися з розважальними програмами, тренінгами, екскурсіями та походами. Усього вищезазначеним відпочинком було охоплено 105 чол.

З метою залучення дітей та молоді до занять фізичною культурою і спортом, пропагування здорового способу життя протягом літа було організовано та проведено:

- районну спартакіаду «Юність-2019» з 7-ми видів спорту, у якій взяли участь понад 600 школярів;

- свято спорту «День олімпійського бігу»:

- змагання з футболу, баскетболу, волейболу, шахів;

- змагання з рукопашного бою до  28-ї річниці незалежності України.

Крім того, протягом літа на базі навчальних закладів району працювали спортивні майданчики із залученням вчителів фізичного виховання. 

Велику роль в організації змістовного дозвілля дітей та молоді відіграють заклади культури, які протягом літніх канікул тісно співпрацювали з тимчасовими таборами відпочинку, проведено 37 заходів, охоплено 2667 дітей.

Активно проводилася екскурсійна робота з вихованцями тимчасових таборів. Близько 1500  учнів відвідали Криворізький історико-краєзнавчий музей, музей Героїв АТО, театри: ляльковий, «Академія руху», кінотеатри, парк «Шахтарський».

Активну участь у роботі тимчасових таборів відпочинку з денним перебуванням у цьому році брали педагоги позашкільних закладів освіти Покровського району. Усього гуртковою роботою  було охоплено 1200 дітей (у тому числі 75 дітей пільгових і облікових категорій). Плідно та творчо педагоги позашкільних закладів освіти підійшли до роботи в пришкільних таборах.  Проводилися цікаві тематичні заняття, майстер-класи, конкурсно-розважальні та ігрові програми.

У рамках міського соціального проекту «Підприємницький воркшоп»    вихованці тимчасових таборів відпочинку протягом літа відвідали об’єкти бізнесу району: приватні заклади «Центр професійної освіти і навчання» та «Ресторан Природа». 

Організація оздоровлення та відпочинку дітей в літній період забезпечувалася як на території міста та району, так і за його межами. У районі щорічно приділяється велика увага оздоровленню дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.   Значна частина дітей пільгових категорій оздоровилася в комунальних  заміських дитячих оздоровчих таборах:  «Слава» (м. Скадовськ), ДОТ «Сонячний» (с. Гурівка Кіровоградської області) та в ДОТ «Старт» (оздоровилися спортивно обдаровані діти). Усього в цих трьох дитячих оздоровчих таборах протягом літа оздоровлено 660 дітей пільгової категорії.  Зокрема, у ДОТ «Слава» оздоровилися 386 дітей, у ДОТ «Сонячний» оздоровлено 173 дитини та в ДОТ «Старт» -  101 дитина.

Щорічно протягом оздоровчої кампанії діти, які виховуються в  сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, відвідують тимчасові табори відпочинку та забезпечуються безкоштовним харчуванням. Улітку 2019 року відпочинком та безкоштовним харчуванням було охоплено 51 дитину на загальну суму 21 420 грн. 

 Усього протягом літа 2019 року оздоровленням та відпочинком у позаміських дитячих оздоровчих таборах охоплено 724 дитини пільгової категорії, цей показник залишається на рівні минулого року. Зокрема:

- діти загиблих в АТО - 4 чол.;      

- діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, - 62 чол.;         

- обдаровані та талановиті діти, відмінники навчання - 86 чол.;        

- спортсмени – 101 чол.;

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, - 100 чол.;        

- діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 294 чол.;   

- діти з інвалідністю та діти, які перебувають на диспансерному  обліку, - 59 чол.;

- діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, -  14 чол.;

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві, -       1 чол.;

- діти, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, -  1 чол.;

- діти із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, - 2 чол.

Значну роль в позаміському оздоровленні дітей відіграють підприємства району. Зокрема, за сприяння керівництва та профспілкового комітету ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» у 2019 році оздоровлено в ДОТ «Альбатрос» (м. Генічеськ) 569  дітей, ПАТ «Кривбасзалізрудком» у дитячих оздоровчих таборах «Криворізький гірник»  (м. Бердянськ) та «Алые паруса» (м. Скадовськ) – 1300 дітей; ПрАТ «Суха Балка»  в ДОТ «Северянин» (смт. Кирилівка) - 221 дитину.

З метою попередження дитячої бездоглядності під час канікул службою у справах дітей виконкому районної в місті ради, центром соціальних служб для сімей, дітей та молоді систематично проводилися рейдові заходи в мікрорайонах шкіл та громадських місцях, соціально-профілактична робота та соціально-педагогічні патронажі сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, профілактичні ігротеки та консультпункти. 

З метою виявлення інноваційних форм організації відпочинку та оздоровлення дітей районним штабом з організації оздоровлення проводилися комплексні перевірки на кращу організацію роботи в закладах відпочинку. 

Системний підхід протягом багатьох років, конструктивний аналіз, вчасна підготовча робота, зацікавленість та особиста відповідальність всіх учасників оздоровчого процесу дали високі результати. За підсумками міського огляду-конкурсу тимчасовий табір відпочинку з денним перебуванням «Арт-студія Успіху» на базі Криворізької загальноосвітньої школи №52 визнано кращим у місті і нагороджено грамотою управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. За цим стоїть велика кропітка робота всього педагогічного колективу школи.

Система літнього оздоровлення та відпочинку багатогранна. Кожен тимчасовий табір вирізнявся своїм напрямом роботи, традиціями, своїми родзинками.

Надзвичайно цікавою та захоплюючою видалася зміна у ТТВ «Сонячна галактика» на базі КЗШ №36 (оздоровилося 82 дитини), це особливе місце, де існували свої закони і традиції, панувала атмосфера дружби і взаємна підтримка. Основною метою роботи табору був соціальний розвиток та всебічне виховання гармонійної особистості. Кожен день був організований за окремою тематикою. Усі діти брали активну участь у цікавих квестах, ігрових програмах, різноманітних конкурсах, але найбільш креативним, енергійним та веселим був «День позитиву». Море емоцій та вражень отримали вихованці від участі у фотоквесті «Моя команда». З особливим натхненням та творчістю дітлахи виконували завдання: зробити фотографії «Команда на долонці», фото годинника, прапора України, політ на мітлі, біле на білому тощо.  Фотоквест пройшов у атмосфері азарту, пошуку та винахідливості. А результатом були неймовірні емоції вихованців та прекрасні фотографії. 

3 червня розпочав свою роботу табір відпочинку з денним перебуванням «Арт-студія Успіху» на базі Криворізької загальноосвітньої школи №52, який прийняв 224 учня. Тема цієї літньої зміни: «Медіаосвіта як чинник формування життєвих компетентностей особистості». Так, щоб досягти поставленої мети, у таборі проводилися: конкурсна гра «Рекламне агентство «Успіх», пізнавально-розважальна гра «Газетний експрес», фотокросінг «Я - журналіст», квест-гра «Слідами теле і мультгероїв», «Агенція «Медіа» (ілюстрація казки),   майстер-клас «Медіаїжа: споживай з користю!». Також було організовано екскурсії на «Перший міський канал»,  громадське суспільне радіо «Криворіжжя», Головну пошту, у результаті яких діти отримали повноцінну інформацію про роботу мас-медіа. Різноманітність інтересів вихованців забезпечувала робота гуртка «Весела нотка» та спортивні розваги.

За час роботи табору «Сонечко» на базі КЗШ №62 (оздоровилися  214 чол.) педагогічний колектив зміг реалізувати всі свої плани та проекти, а діти не тільки отримати заряд енергії, нових вражень та спілкування, а й поглибити  свої знання з іноземних мов  в «English speaking club». Розвивали свої креативні та творчі здібності під час занять гуртка «Дивоцвіт». Вихованці табору рятувалися від спеки в басейні на базі ДЮСШ №6. Діти відвідали єдину в Україні крокодилову ферму.

Табір відпочинку «Лінгва» працював на базі КСШ №71 (оздоровилося 279 чол.), назва табірної зміни «Країна щасливих дітей». Кожного дня учні мандрували цією країною. Відвідали: місто зустрічі, казок, музики, краси, спорту, сміху, успіху, танців, моди, кіномистецтва, туризму, лідерів, феєрії та закінчили мандрівку, відвідавши місто сподівань. Збірна команда табору взяла участь у змаганнях з туризму та посіла почесне перше місце. Згідно з програмою Go camp за табором було закріплено волонтера з Алжиру, разом з яким діти мали змогу поглибити  свої знання з іноземних мов. Він відвідував усі заходи в таборі, проводив цікаві заняття з кожним загоном індивідуально і в цілому з усіма, що дало можливість отримати цінний досвід для дітей мовного табору ТТВ «Лінгва».

I  та ІІ зміни у ТТВ «Веселка» на базі КЗШ №93 уже давно стали традиційним літнім дійством, яке радує і дорослих, і дітей. У цьому році робітники табору працювали з особливим завзяттям, адже 253  дитини виявили бажання відвідувати табір. Проведено велику кількість виховних заходів, також  працювали гуртки: танцювальний, модельний, арт-студія, психологічний. Традиційною родзинкою літнього відпочинку учнів КЗШ №93 стала організація щорічного наметового містечка у Карпатах. З 10 по 17 червня юні туристи встигли відвідати гостинну столицю, смт. Ворохта, спортивну базу «Заросляк», підкорили Говерлу, Велику Козьмеську та Пожижевську гори, побували на озері Несамовите та водоспаді Прутець Заросляцький.

З початку червня місцем змістовного дозвілля для дітей став пришкільний мовний табір GoCamp на базі КЗШ №112 (оздоровилося 53 чол.). Мета табору: поглиблене вивчення та популяризація англійської мови. Гуртом діти виконували різні activities, таким чином практикували мовні навички. Також відбувся захід «У колі друзів», до якого приєднався - іноземний волонтер мови Дейв з  Великобританії. Робота табору була спланована таким чином, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі та почувала себе комфортно. Кожен день у ТТВ мав свою назву та був багатий на цікаві заходи пізнавального та розважального характеру. За цим стоїть  чітко продумана і кропітка робота адміністрації табору і вихователів.

Протягом  I зміни у ТТВ «Сюрприз» на базі КЗШ №125 (оздоровилося 195 чол.) було проведено велику кількість виховних та розважальних заходів. Це і  день екології та здорового способу життя, малі олімпійські ігри, день творчості, день козака «Козак-фест», день моди, міс і містер табору 2019. У  ТТВ «Сюрприз» працювало 14 гуртків. Усіх дітей було залучено до гурткової роботи, у результаті було організовано  виставку робіт вихованців.

Активний відпочинок у парках міста, цікаві  екскурсії зробили відпочинок дітей емоційним, пізнавальним та яскравим.

Діти, які оздоровлювалися в тимчасових таборах відпочинку, мали можливість навчатися плаванню в басейні «Дельфін» ДЮСШ №6, який є єдиним відкритим басейном у місті.

Кожного року учнівське та студентське самоврядування району бере активну участь у проведенні розважальних заходів для дітей, які  відпочивають в тимчасових таборах відпочинку. Так і цього року учні Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі та Криворізького навчально-виробничого центру організували в тимчасових таборах спортивно-розважальні заходи. Лідери учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі» організовували екскурсії для школярів до Музею воїнів інтернаціоналістів, який розташований у Центрі.

Для гарного відпочинку та оздоровлення  4 учня пільгової категорії було направлено до табору «Зоряний».

У рамках проходження виробничої практики учнів груп за професією «Маляр. Штукатур» в кількості 7 чоловік направлено до комунального позашкільного закладу «Дитячий оздоровчий табір «Слава» м. Скадовськ.

З метою цікавого проведення канікул та дозвілля класні керівники та майстри виробничого навчання влітку  організовували для учнів Центру квести та екскурсії по місту. Під час оздоровчої компанії у  літній період 2019 року учні Державного професійно-технічного закладу «Криворізький навчально-виробничий центр»  брали участь в екскурсіях «Козацькими шляхами Дніпропетровщини», «Екологічний квест Криворіжжя», долучилися до історичної спадщини Одеси. Для учнів з професії «Кухар. Кондитер»  було організовано виїзну літню практику на бази відпочинку «Мальта» (с. Коблево), «Тетянин курорт» (смт. Затока), де учні мали змогу вдосконалювати отримані протягом навчального періоду теоретичні знання та  навички. У рамках акції «Студенти - дітям» самотужки виготовляли та пригощали дітей різноманітними смаколиками та  ласощами. Також допомагали в організації та проведенні змагання малих соколят з шкіл району на стадіоні Криворізького навчально-виробничого центру.

З метою удосконалення організації відпочинку та оздоровлення дітей і  молоді вже зараз потрібно розпочинати підготовчу роботу:

- визначити в районі опорну школу щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей для проведення навчання, обміну досвідом, надання методичної допомоги керівникам, вихователям та працівникам таборів, зокрема щодо розроблення єдиних нормативних документів;  

- розробити скоординований план культурно-мистецьких та спортивно-розважальних заходів для дітей, які будуть відпочивати в тимчасових таборах з денним перебуванням, проведення районних та спільних міжтабірних заходів (обмін досвідом, враженнями) «День друзів»;

- переглянути і оновити списки дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, і підлягають безкоштовному  оздоровленню та безкоштовному харчуванню в тимчасових таборах з денним перебуванням;

- заздалегідь розробити графіки роботи керівників гуртків влітку в усіх тимчасових таборах відпочинку згідно з потребами;

- провести опитування серед дітей та батьків «Табір моєї мрії» та більш широко залучати батьківську громадськість до життя таборів.

Керівники навчальних закладів мають тримати на постійному контролі оздоровлення дітей пільгових категорій протягом року. Це і проведення опитування батьків, складання списків дітей за категоріями, планування оздоровлення обдарованих дітей влітку, робота соціальних педагогів, заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи, класних керівників, медичних працівників закладів щодо оздоровлення дітей з інвалідністю, дітей групи Д-обліку, дітей учасників АТО.

За умови виконання зазначених завдань, упровадження сучасних методів виховного процесу, високої відповідальності усіх учасників оздоровчої кампанії відпочинок дітей влітку 2020 року буде змістовним,  яскравим та безпечним.

 

(21.10.2019)

 

 

 

 

 

 

 


Акція «Ветеранське подвір’я»

 

 

 

 

 

 

 

 

Акція «Ветеранське подвір’я» спрямована на підтримку ветеранів війни, які за життєвих обставин залишились без сторонньої допомоги. Учнівська та студентська молодь не залишаються осторонь проблем наших визволителів.

В Покровському районі щороку навесні та восени комітетом у справах сім’ї  і молоді  виконкому районної в місті ради разом з КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Покровському районі» організовується  вищезазначена акція.

 

 

 

 

 

 

 

Так, протягом вересня-жовтня 2019 року  вже прибрано подвір’я, виконано роботи по обрізці дерев та миттю вікон, скопано городи на 5-ти присадибних ділянках учасників та дітей війни, а також зроблено чимало інших, нескладних для молоді, та важких для стариків справ.

До акції долучились студентська та учнівська молодь  Автотранспортного коледжу ДВНЗ «КНУ», Гірничого коледжу ДВНЗ «КНУ», Державного професійно-техічного навчального закладу «Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей».

Така волонтерська діяльність дає можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними.

 

 

(04.10.2019)

 

 


 

Список вищих навчальних закладів I – IІ рівня акредитації та професійних-технічних навчальних закладів

Вищі навчальні заклади I – IІ рівня акредитації

з/п

Назва закладу

Адреса

Керівник закладу

1

Гірничо-електромеханічний коледж ДВНЗ «КНУ»

п/в 96

вул. Ватутіна,37 г

53-20-50

gemk_knu@i.ua

Мілько

Олександр

Павлович

 

2

Гірничий коледж ДВНЗ «КНУ»

п/в29

вул. Невська,3   

94-80-75

kgt@pretcher.dp.ua

Посохов

Олександр

Ізотович

 

3

Автотранспортний коледж ДВНЗ «КНУ»

п/в63

вул. Едуарда Фукса,26

94-83-23

kattktu@yandex.ua

Дубінецький

Володимир

Володимирович

 

4

Криворізький коледж економіки та управління

ДВНЗ  «КНЕУ»

ім.  Вадима Гетьмана»

п/в96

вул. Ватутіна,37а

94-74-43,096-710-77-55

ktey_metodkab@mail.ua

Прибилович

Людмила

Анатоліївна

 

 

Професійно-технічні навчальні заклади

з/п

Назва закладу

Адреса

Керівник закладу

1

ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий центр»

п/в106

вул. Фабрична,5

404-89-02

ptu7.knvc@mail.ru

Легун

Віктор Трохимович

2

ДНЗ «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі»

п/в15

вул. Кропивницького,21а  096-029-27-22

centrkrog14@ukr.net

Яременко

Валерій    Миколайович

 

3

ДПТНЗ «Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей»

п/в31

вул. Синьоводська,10а

097-650-33-75

pty-29@ukr.net

Черевач Ольга Миколаївна

4

Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей

п/в15

вул. Елістинська,1

53-41-18

kpgtl@ukr.net

Сиротюк

В’ячеслав  Григорович

 

 
 
 
 
 
 
(02.10.2019)
 
 
 

Проведення Дня молоді в Покровському районі

Серед національних свят України є один, особливо улюблений багатьма молодими громадянами України - День молоді, який відзначається в Україні щороку в останню неділю червня.

23 червня 2017 року у виконкомі Покровської районної в місті ради відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції та Дня молоді України. Голова районної в місті ради  В.В. Коритнік привітав усіх зі святом та побажав творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, бо молодість – це час пошуків, відкриттів, реалізації найсміливіших планів.

До Дня молоді в районі було проведено багато яскравих та цікавих заходів:

З метою підтримки та розвитку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів, популяризації своєрідності народної культури, відродження традицій народного мистецтва організована виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва серед робітничої молоді району. Кращі умільці були нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками;

Концертно-розважальна програма «Крокує молодість в прекрасне майбуття», яка відбулася в парку ім. Л.Українки для учнівської та студентської молоді району. Команди від ПТНЗ та вищих навчальних закладів мали змогу прийняти участь у «квесті», а глядачі - у різноманітних конкурсах.

               До святкування Дня молоді приєдналися і підприємства району. Цікаві заходи додали мешканцям району та міста гарний та веселий настрій.  

 

 

 

 

 

 

(03.07.2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1   2  16  17  18 19