Повідомлення, об'яви

27.11.2017 Про пенсійне забезпечення інвалідів

15.06.2017 До уваги фізичних осіб-підприємців !!!

01.06.2017 Модернізовано веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України

03.05.2017 Перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року

28.04.2017 Увага!!! Прийом громадян в Центрі адміністративних послуг «Віза»

16.02.2017 Про перерахунок пенсій

05.01.2017 До уваги соціальних партнерів, платників єдиного внеску, представників органів виконавчої влади та пенсіонерів!

03.01.2017 Новий порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії

26.12.2016 Особливості виплати пенсій за січень 2017 року

25.11.2016 У грудні  2016 року відбудеться чергове підвищення пенсійних виплат

05.09.2016 ВЕБ - портал електронних послуг Пенсійного фонду України - сервіс без черг і зайвих витрат

12.08.2016 Оновлено перелік професій, що дають право на пільговий вихід на пенсію 

16.05.2016 Нові рахунки та реквізити Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області 

15.03.2016 Пенсія за вислугу років

27.07.2015  Інформація для переселенців Донецької та Луганської областей

04.06.2015  З 1 червня 2015 року Пенсійним фондом України припиняється призначення спецпенсій 

19.05.2015  Накопичувальна пенсійна система

15.05.2015  Офіційні джерела державної політику у сфері пенсійного забезпечення

10.03.2014  Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пенсійне забезпечення інвалідів

Виплати, що призначаються в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства), передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Така пенсія в солідарній системі призначається за рахунок коштів Пенсійного фонду.

У випадку настання інвалідності, внаслідок загального захворювання, пенсія по інвалідності призначається за наявності необхідного страхового стажу. При цьому варто зазначити, що пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначається органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством. Щодо страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності, слід зазначити, що особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією. Для призначення пенсії за І групою інвалідності, залежно від віку, в якому особу визнано інвалідом, або на день звернення за пенсією слід мати від одного року до 10 років страхового стажу (ст. 32 та п.4-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»):

- для інвалідів I групи :

- до досягнення особою 25 років включно - 1 рік; від 26 років до досягнення особою 28 років включно - 2 роки; від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 3; від 32 років до досягнення особою 34 років включно - 4; від 35 років до досягнення особою 37 років включно - 5; від 38 років до досягнення особою 40 років включно - 6; від 41 року до досягнення особою 43 років включно - 7; від 44 років до досягнення особою 48 років включно - 8; від 49 років до досягнення особою 53 років включно - 9; від 54 років до досягнення особою 59 років включно - 10;

- для інвалідів II  та III групи:

- до досягнення особою 23 років включно - 1 рік; від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2; від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3; від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4; від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5; від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6; від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7; від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8; від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9; від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10; від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11; від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12; від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13; від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14.

Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу не менше 15 років. Разом з цим, у разі якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у цей період, то пенсія по інвалідності призначається людині незалежно від наявності страхового стажу. Стосовно розміру пенсії по інвалідності, слід зазначити, що на сьогодні вона залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах:

- інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком;

- інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком;

- інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком.

Непрацюючі інваліди II групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності такого страхового стажу:

- у жінок - 20 років, а у чоловіків - 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;

- у жінок - 21 рік, а у чоловіків - 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;

- у жінок - 22 роки, а у чоловіків - 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;

- у жінок - 23 роки, а у чоловіків - 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;

- у жінок - 24 роки, а у чоловіків - 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;

- у жінок - 25 років, а у чоловіків - 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До уваги фізичних осіб-підприємців !!!

З  1 січня 2017 року  фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані  сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше за         0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців становить 704 грн. на місяць (3200грн.х22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити  за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто           704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

 

 

 

 

 

 

 

Модернізовано веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Завдяки  новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

 Відтак, користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат  часу можуть скористатись наступними електронними послугами:

 -отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку;

 -здійснювати  контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та  впливають на  пенсійні права (для працюючих);

 -отримувати  відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо; 

-подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників); 

-подавати скарги до органів Пенсійного фонду; 

-подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду; 

-подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів); 

-записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом!

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена. Можлива                    он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

 

Реєстрація на Веб-порталі здійснюється тільки  один раз!

На Веб-порталі ПФУ передбачено два способи реєстрації :

1.Подача заяви для реєстрації на Веб-порталі

1. Прийти до Пенсійного фонду та оформити заяву. Друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!!!)  “реєстраційний код”. Цей код необхідний для реєстрації на Веб-порталі.

2. Завершити реєстрацію, зайшовши на Веб-портал ПФУ в мережі Інтернет  (http://portal.pfu.gov.ua), вибравши пункт меню “Реєстрація на порталі”. Заповнити реєстраційну форму.

Логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять справжніх імен та прізвищ.

На введену електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації.

Після підтвердження прийде повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

2. Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП)

Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (далі - ЕПП).

Для авторизації за ЕЦП з флешки Вам потрібно виконати наступні кроки:

1. На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком акредитованих центрів сертифікації ключів (далі – АЦСК),  ЕЦП яких підтримує Веб-портал ПФУ;

2. Якщо Ви не маєте ще ЕЦП одного з цих АЦСК, Вам необхідно звернутися в АЦСК та отримати ЕЦП.

Інформація щодо отримання ЕЦП може Вами бути отримана в Інтернеті в залежності від АЦСК, обраного Вами;

3. Після отримання ЕЦП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»).

Для авторизації за ЕЦП з ЕПП Вам потрібно виконати наступні кроки:

1. Якщо Ви не маєте ще електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), зверніться до органу ПФУ та отримайте ЕПП. Ключ ЕЦП, записаний в Електронному пенсійному посвідченні створюється автоматично в процесі підготовки Вашого особистого Електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Для використання ЕПП Ви маєте пам’ятати PIN-код, який встановили при отриманні ЕПП для додатку ЕЦП.

2. Після отримання ЕПП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕПП (закладка «За ЕПП»).

Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі вибравши пункт меню “Вхід”.

 

 

 

 

 

 

 

Перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» з 01.05.2017 збільшений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1312 грн.

Перерахунок пенсій з 01.05.2017 провадитиметься шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень.

Пенсіонерам, які на 01.05.2017 працюють, проводять підприємницьку діяльність перерахунок пенсії не проводиться. Після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», проводиться з розрахунку 1312 грн:

1. за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;

2. за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.

Враховуючи змінений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок незалежно від факту роботи:

- пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців; підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

- мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

- щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій.

 З 01.05.2017 проводиться перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів», у розмірі 10% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, що складає 162,40 грн.

 Перерахунок пенсії буде здійснений автоматично, що не потребує додаткових звернень пенсіонерів.

(03.05.2017)

 

 

 

 

 

 

 

Cпеціалісти Криворізьких об'єднаних управлінь Пенсійного фонду України Дніпропетровської області проводять прийом громадян в Центрі адміністративних послуг «Віза» щосереди з 9.00 до 16.00 год.

При здійсненні прийому фахівці надають наступні послуги:

1. Надання довідкової інформації (номери телефонів, адреси органів Пенсійного фонду, режим роботи, порядок звернень на прийом).

2. Консультування щодо законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення.

3. Приймання замовлень на видачу довідок: про розмір пенсії, про перебування на обліку та індивідуальних відомостей про застраховану особу (за формами ОК5,ОК7).

4. Видача виготовлених на замовлення довідок, індивідуальних відомостей.

5. Допомога в заповненні та прийманні анкети на виготовлення пенсійного посвідчення.

6. Надання переліку документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій, допомоги на поховання.

7. Приймання копій документів, з подальшим розглядом в управлінні за місцем реєстрації, для проведення попередньої оцінки права особи на призначення пенсії та перерахунок.

8. Приймання заяви про надання допомоги у витребуванні документів, необхідних для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій для передачі .в управління за місцем реєстрації.

9. Приймання документів щодо зміни способу виплати пенсії.

10. Приймання заяв про реєстрацію на Веб-порталі Пенсійного фонду України, надання консультацій в користуванні ним.

(28.04.2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До уваги соціальних партнерів, платників єдиного внеску, представників органів виконавчої влади та пенсіонерів!

Криворізьке північне управління  Пенсійного  фонду  України  Дніпропетровської області нагадує про можливість оформлення передплати на періодичні відомчі видання Пенсійного фонду України -  журнал “Вісник Пенсійного фонду України” та газети “Пенсійний кур’єр” – інформаційних носіїв з питань пенсійного законодавства та діяльності органів Пенсійного фонду України.

Газета “Пенсійний кур’єр” - це видання Пенсійного фонду України, у якому висвітлюються події суспільно-політичного життя країни, проводяться консультації та роз’яснення законодавчих норм з будь-яких питань соціального та пенсійного забезпечення, висвітлюється практика роботи органів Пенсійного фонду України, розповідається про життя пенсіонерів і не тільки, проводиться ознайомлення з історичними та культурними надбаннями народу, організовано консультації з авторитетними фахівцями у сфері охорони здоров’я, подаються кращі рецепти кулінарії, цікавий досвід господарювання та дозвілля, у кожному номері газети – телепрограма, кросворд. Запрошуємо всіх бажаючих передплатити газету «Пенсійний кур’єр», в якій завжди можна знайти відповіді на питання, які Вас цікавлять. 

Передплатний індекс:
-   українською мовою – 06840
-   російською мовою  -  06842
Вартість передплати на 2017 рік :
1 міс. – 12,39 грн.
3 міс. – 37,17 грн.
6 міс .– 74,34 грн.

“Вісник Пенсійного фонду України”  –  це спеціалізоване виробничо-практичне видання інформаційно-аналітичного характеру спрямоване на висвітлення концептуальних напрямів розвитку пенсійної системи, розробки та впровадження передових новацій у пенсійній сфері, розміщення аналітичних матеріалів та офіційної статистичної інформації, роз’яснень та коментарів фахівців по різних напрямках роботи Пенсійного фонду України, висвітлення різнобічних поглядів науковців, дослідження передового світового досвіду функціонування пенсійних систем.

Передплатний індекс – 23751
Вартість передплати на місяць – 49,77 грн. за один примірник.

(05.01.2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043- VIII від 29.03.2016 року

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 в порядку здійснення контрольної функції було розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043- VIII від 29.03.2016 року.

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

 

 

 

 

 

 

 

Особливості виплати пенсій за січень 2017 року

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись за контактними телефонами Головного управління (0562) 31-75-10, 31-75-26 (для цивільних пенсіонерів) та (056) 375-45-34 (для військових пенсіонерів), або до територіального управління Фонду області за місцем перебування пенсіонера як одержувача пенсії.

(26.12.2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У грудні  2016 року відбудеться чергове підвищення пенсійних виплат

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», з 01 грудня поточного року підвищуються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з відповідним збільшенням пенсійних виплат.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищується з 1130 до 1247 грн. У зв’язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

При цьому, перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Мінімальний розмір пенсії за віком та пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 грудня становитиме 1247,00 грн, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців — 1496,40 грн, на трьох і більше — 1870,50 грн.

Виходячи із прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць 1544 грн буде перерахована надбавка донорам.

Перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися до управління Пенсійного фонду України не потрібно.

(25.11.2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

Оновлено перелік професій, що дають право на пільговий вихід на пенсію 

Кабмін постановою від 24.06.2016р. № 461 затвердив списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Так, до Списку № 1 увійшли виробництва, роботи, професії, посади й показники на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці.

До Списку № 2 включено роботи зі шкідливими і важкими умовами праці.

До таких робіт належать, зокрема, гірничодобувні роботи, підготовка руди, металургія і обробка металу, виробництво кислот і лугів, хімічне виробництво, виробництво вибухових речовин, виробництво та ремонт електричного обладнання, виробництво скла, кераміки, синтетичних волокон, паперу. 

Крім того, право на пільговий вихід на пенсію, мають працівники поліграфії, залізничного транспорту, виробництв, пов’язаних із радіоактивними речовинами.

 (11.08.2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нові рахунки та реквізити Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області

Криворізьке північне об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області повідомляє, що в зв’язку з реорганізацією районних управлінь Тернівського, Жовтневого та Криворізького в об’єднане, всі рахунки, на які перераховувалися страхові внески, по цих управліннях, діють до 15.04.2016 року.

Повідомляємо нові рахунки та реквізити Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області:

Філія Дніпропетровського обласного управління АТ «Ощадбанк»

МФО 305482

Код ЄДРПОУ 40383418

Одержувач: Криворізьке північне об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області

 

Рахунок

Призначення

25608312552612

Перерахування заборгованості зі страхових внесків за найманих працівників 32 %

25607313552612

Перерахування заборгованості зі страхових внесків за найманих працівників (утримання із з/плати) 1-4%

25608301552612

Штрафні санкції, пені; адмін.штрафи, заборгованість з несплаченої фіксованої ставки, чистого прибутку за період до 01.01.2011 р. Відшкодування пільгових пенсій за списком № 1 та № 2, наукової пенсії, добровільні внески відповідно до ЗУ №  1058.

 (16.05.2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пенсія за вислугу років

Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися зі змінами в пенсійному забезпеченні педагогічних, медичних працівників та працівників соціального захисту, які мають право на пенсію за вислугу років.

До змін у законодавстві і чоловіки, і жінки виходили на пенсію незалежно від віку. Умовою для цього була наявність необхідного спеціального стажу роботи, також таку пенсію призначали за умови звільнення з посади, що давала право на пенсію за вислугу років. Відтепер для них також встановлено пенсійних вік. Спеціальний стаж залишено без змін (з 1 квітня 2015 року його вже було підвищено). Починаючи із січня 2016 року на пенсію виходитимуть після досягнення встановленого пенсійного віку (залежить від дати народження особи). При цьому і чоловікам, і жінкам встановлено єдиний вік виходу на пенсію – 55 років. Однак пенсійний вік збільшуватиметься поступово – від 50 до 55 років. Зокрема, особи з датою народження по 30.06.1966 р. виходитимуть на пенсію за вислугу років при досягненні 50-річного віку. Ті, хто народився в період з 01.07.1966 р. по 31.12 1966 р., матимуть право на таку пенсію в 50 років 6 місяців, а з 01.01.1967 р. по 30.06.1967 р. – при досягненні 51- річного віку і так далі. Особи, народжені після 01.01.1971 р., виходитимуть на пенсію в 55 років.

Пенсії за вислугу років призначатимуться при досягненні вказаного вище пенсійного віку та за наявності спеціального стажу.

Водночас збережено право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в період до 1 січня 2016 року вже мали вислугу років на відповідних посадах не менш як:

– На 1 квітня 2015 року – 25 років;

– На 31 грудня 2015 року – 25 років 6 місяців.

Тобто якщо, наприклад, вихователька дитсадка 22 липня 1969 року народження вже відпрацювала на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років станом на 1 квітня 2015 року – 25 років або станом на 1 січня 2016 року – 25 років 6 місяців, то вона будь-коли може скористатися правом виходу на пенсію, звільнившись із посади, що дає право на таку пенсію. Отже, їй не треба чекати досягнення 53 років 5 місяців.

 Спеціальний стаж обчислюють за даними трудової книжки. Уразі якщо із записів у трудовій книжці неможливо зробити такий висновок, до районного управління Пенсійного фонду додатково надається уточнювальна довідка закладу (установи). Також під час вирішення цього питання може бути проаналізовано інші документи (Положення про заклад, структуру, штатні розписи тощо). 

Зарахування в спеціальний стаж часу навчання в навчальних закладах у чинному пенсійному законодавстві України не передбачено.

(15.03.2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація для переселенців Донецької та Луганської областей

Управління Пенсійного фонду в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №79 внесені зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509. 

Для подовження виплати пенсії людям, які виїхали із цих територій, потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду України в районі, у який пенсіонер фактично переїхав та надати довідку на зворотному боці якої Державною міграційною службою проставлена відмітка про реєстрацію фактичного місця проживання осіб, зазначених у довідці.

Довідка надається управліннями соціального захисту населення того району в якому людина фактично перебуває (проживає).

Звертаємо Вашу увагу, довідка не є дійсною без проставлення на її зворотньому боці зазначеної відмітки.

Громадська приймальня управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу працює з понеділка по четвер з 8.00 до 18.00, п’ятницю з 8.00 до 16.45 (субота,неділя вихідний). 

(27.07.2015) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 З 1 червня 2015 року Пенсійним фондом України припиняється призначення спецпенсій.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року, Пенсійний фонд України з 1 червня 2015 року припиняє призначення спецпенсій депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам.

Закон України, прийнятий Верховною Радою у березні, передбачав, що уряд до 1 травня має внести відповідний пакет законів про пенсійну реформу і якщо парламент до 1 червня не прийме цей закон, то система спецпенсій в Україні перестає існувати. Тому з 1 червня 2015 року Пенсійний фонд України припиняє призначати пенсії за спеціальними законами, а саме «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника – консультанта народного депутата України.

З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.

 (05.06.2015)

  

 

 

 

 

Накопичувальна пенсійна система  

30 квітня 2015р. у Верховній Раді було зареєстровано пакет змін до законодавства України щодо запровадження накопичувальної системи державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій.

Основні їх напрями:

- Наведення порядку в солідарній пенсійні системі, встановлення у ній соціальної справедливості;

- Призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону та скасування системи спецпенсій;

- Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення;

- Запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси;

- Розвиток недержавного пенсійного страхування.

Мета запропонованої комплексної реформи системи пенсійного забезпечення України – розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел:

1. солідарної системи;

2. накопичувальної системи;

3. системи недержавного пенсійного забезпечення.

Щоб у людей зростала довіра до пенсійної системи, уряд ініціює скасування всіх спец пенсій (крім військових) з 1 січня 2016 року. Отже, пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам (судді, прокурори, нардепи) призначатиметься на загальних  умовах. Спеціальні пенсії, призначені до 1 січня 2016р., виплачуватимуться у розмірах, визначених законодавством, чинним до вказаної дати.

Запровадження накопичувальної системи планують з 1 січня 2017 року. Вона передбачає два вікових рівні залучених до неї людей. Обов’язковому страхуванню підлягатимуть особи до 35 років – щоб у них було достатньо часу для накопичення пенсійних активів як відчутної доплати до пенсії з солідарної системи. Також у накопичувальній системі на добровільних засадах за власним бажанням зможуть взяти участь особи віком від 36 до 55 років. 

Передбачається, що у 2017 році ставка внеску становитиме 2% і кожного наступного року вона збільшуватиметься на 1%  до досягнення 7% 2022-го. У подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним.  Ці гроші людина відраховуватиме не як додаток до нинішніх внесків, зокрема до єдиного соціального внеску. А відбуватиметься перерозподіл коштів у межах того внеску, який сплачується нині.

(19.05.2015) 

 

 

 

 

Офіційно про державну політику у сфері пенсійного забезпечення, зміни в пенсійному законодавстві та соціальному захисті, про особливості пенсіонування різних категорій населення, розробки та впровадження передових новацій у пенсійній сфері, офіціальна статистична інформація, роз’яснення та коментарі фахівців та багато   іншого Ви можете дізнатися з :

Офіційних друкованих видань Пенсійного фонду України

Газета «Пенсійний кур’єр»  (Передплатний індекс – 06840)

Журнал «Вісник Пенсійного фонду України»  (Передплатний індекс – 23751)

Передплата оформлюється в поштових відділеннях «Укрпошти».

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

ВЕБ - портал електронних послуг Пенсійного фонду України - сервіс без черг і зайвих витрат

Мета створення веб-порталу електронних послуг -  поліпшити якість, оперативність обслуговування громадян.

Кожен, хто працює, може перевірити на веб-порталі інформацію з особового рахунку у системі персоніфікованого обліку, а пенсіонер – ознайомитися з розміром пенсії.

Як же пересічний громадянин може користуватися цим ресурсом?

Органи Пенсійного фонду роблять усе для того, щоб зробити зручними, зрозумілими й функціональними сервіси, адресовані не лише пенсіонерам або роботодавцям, а й усім іншим громадянам.

Запровадження Пенсійним фондом централізованого сервісу з доступом до будь-якого місця в Україні у режимі он-лайн надає можливість отримати різну інформацію.

Цей електронний ресурс виконує дві найважливіші функції.

Перший – надання загальної інформації у сфері соціальних та пенсійних послуг.

На веб-порталі розміщено зразки заяв, бланків, інших необхідних документів для призначення (перерахунку) пенсії, що дає можливість роздрукувати або заповнити їх в електронному вигляді.

Другезареєструвавшись на порталі, кожна людина має можливість, не виходячи з дому, застосовуючи можливості мережі Інтернет :

 - записатися на прийом у зручний для неї час до вибраного керівника;

- працюючі особи мають можливість вільного доступу до своєї персональної картки та відомостей із заробітної плати, що накопичуються з 2000 року за всіма роботодавцями та відслідкувати стан своєї облікової персональної картки, правильність і повноту інформації, котру подає роботодавець, і вчасно вимагати виправлення допущених помилок, щоб не втратити жодного дня свого страхового стажу під час нарахування або перерахунку пенсії;

- пенсіонери можуть ознайомитися з розміром пенсії.

Працювати з веб-порталом електронних послуг легко. Основних розділів на порталі Пенсійного фонду чотири:

1) довідкова інформація,

2) нормативні документи,

3) розділ для громадян (пенсіонерів, застрахованих осіб) 

4) розділ для страхувальників (підприємств, установ, організацій і підприємців, які використовують працю найманих робітників).

Доступ до довідкової інформації і нормативних документів на веб-порталі вільний.

Довідковий розділ містить відомості про територіальні підрозділи ПФУ і їхні поштові реквізити.

Організований він для того, щоб відвідувачам веб-порталу було простіше зорієнтуватися, до якого з підрозділів Фонду потрібно звернутися за консультацією або в якому реєструватися для розширеного доступу до порталу.

У нормативному розділі згруповані та розміщені документи, що регулюють нарахування і виплату пенсій, сплату єдиного внеску та відносини Пенсійного фонду із страхувальниками.

Головних особливостей нормативного розділу веб-порталу дві.

По-перше, тут розміщені тематичні добірки, що робить пошук необхідних документів зручнішим і простішим.

По-друге, у нормативному розділі розміщені також різні бланки заяв і форм звітності:

- про призначення, перерахунок і виплату пенсій;

- про суми нарахованої заробітної плати;

- про взяття на облік як платника єдиного внеску та ін.

При цьому всі вони представлені у форматі, зручному для роздруківки або зчитування цих документів в електронному вигляді для подальшого заповнення вручну або на комп’ютері заявника.

У розділі для громадян передбачено отримання декількох видів послуг: застраховані громадяни (усі ті, хто легально працює, і самозайняті особи) можуть отримати виписки із системи персоніфікованого обліку.

Отже, можна постійно контролювати відомості, які впливають на врахування страхового стажу і, відповідно, розмір майбутньої пенсії.

Аналогічний сервіс передбачений і для пенсіонерів – замовлення з пенсійної виписки з пенсійної справи заявника.

У ній зазначається назва закону, за яким пенсія призначена.

Крім того, і сума пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової допомоги, індексації та інших доплат.

Із веб-порталу можна направити до Пенсійного фонду електронну скаргу або звернення.

Що ж стосується розділу для страхувальників, то тут поки що передбачено одержання двох персоналізованих послуг: попереднє замовлення виписки про стан розрахунків з Пенсійним фондом і подання скарги до Фонду в електронній формі.

Важливо знати, що повноцінний доступ до розділів порталу для громадян і страхувальників надається лише зареєстрованим користувачам.

Щоб стати користувачем електронних сервісів веб-порталу й мати можливість у будь-який час отримувати потрібну інформацію, варто насамперед потурбуватися про те, щоб було дотримано всіх норм чинного законодавства про захист інформації.

Реєстрація відбувається у два етапи.

Для цього потрібно звернутися із заявою про доступ до веб-порталу до Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області за адресою: вул. Ватутіна, буд. 37в, каб. №309,  тел. 95-87-82, 53-02-63.

Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Заяву можна принести й уже заповнену — на веб-порталі викладено її зразок, який треба лише роздрукувати і внести потрібні дані.

Після реєстрації заяви співробітником Фонду має бути видано реєстраційний номер, який застосовують при особистій реєстрації на сайті веб-порталу.

Під час реєстрації громадянин сам придумує логін і пароль для входу в систему, що є захистом від несанкціонованого доступу іншими користувачами.

Зайдіть на веб-портал ПФУ за адресою www.portal.pfu.gov.ua, виберіть пункт меню «Реєстрація на порталі», заповніть реєстраційну форму, використовуючи отриманий логін і пароль.

На електронну адресу, яку ви вказали, надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації і можливість отримання послуг в електронному вигляді.

Для того щоб самостійно розібратися в особливостях функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України можна звернутися на його сторінку в мережі Інтернет http://portal.pfu.gov.ua

(05.09.2016)

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 18 19 20