Повідомлення про помилку

  • User warning: The following module is missing from the file system: video. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/chac6f1cee/www/pokrovkr.gov.ua/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: video_ui. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/chac6f1cee/www/pokrovkr.gov.ua/includes/bootstrap.inc).

Повідомлення, об'яви 

 

 

“Тіньова” зарплата не рятує в юності та прирікає на злидні в старості

Виявлення роботодавців, які виплачують заробітну плату “в конвертах”, мабуть, асоціюється з податковими органами. Однак, дане питання турбує і Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, адже ми виконуємо важливу соціальну функцію – забезпечуємо своєчасну виплату пенсій та допомоґ майже 905,9 тис. громадян області. Видатки на виплату пенсій мешканцям області зросли на 8,4% (на 313,6 млн грн) у порівнянні з січнем 2021 року і на вересень поточного року становлять понад
4 млрд грн.

Бюджет Фонду поповнюється, зокрема, за рахунок надходжень частки відрахувань від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які роботодавці сплачують із заробітної плати своїх найманих працівників. Тому робота органів Пенсійного фонду спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

Крім того, розмір пенсійної або соціальної виплати напряму залежить від суми доходу, з якого сплачено єдиний внесок, адже з 1 січня 2004 року, Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” замість “трудового стажу” введено термін “страховий стаж”, тобто пенсію почали нараховувати тільки з того заробітку, з якого сплачено страхові внески.

Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

На жаль, в області є роботодавці, які нараховують своїм працівникам зарплату нижчу за мінімальну. З 1 млн 160,3 тис. найманих працівників, із зарплатою меншою за мінімальну працюють майже 11% (127,6 тис. осіб).

Ризикованою є галузь народного господарства: “Оптова та роздрібна торгівля”. У ній працюють 222 тис. застрахованих осіб із середньою зарплатою  11 013 грн. Із зарплатою меншою за мінімальну — працює 8,7 тис. осіб.

Зарплату меншу за мінімальну можна пояснити тіньовою зайнятістю. Не всі роботодавці цієї галузі офіційно оформлюють продавців у трудові відносини, а якщо й оформлюють, то призначають зарплату на рівні мінімальної  та ще й відображають у звітності неповний робочій день. Як результат, до страхового стажу зараховується неповний місяць роботи (наприклад, 15 днів, замість 30 днів).

Здавалося б, наймані працівники повинні вимагати сплати заробленого “по-білому”. Однак з’ясовується, що їхнє становище (проблеми з працевлаштуванням та суцільна залежність від роботодавця) позбавляє їх ініціативи.

Представники органів Пенсійного фонду України спільно з податківцями та інспекторами з питань праці на комісіях при місцевих органах влади заслуховують роботодавців, які нараховують заробітну плату у незначних розмірах (нижчих або на рівні законодавчо встановленої мінімальної).

Проводяться зустрічі в трудових колективах підприємств, під час яких надаються роз'яснення переваги отримання офіційної заробітної плати в порівнянні з “тіньовою”. Направляються листи керівникам підприємств, на яких є первинні профспілкові організації.

Проте, й самим працівникам необхідно бути більш наполегливими, вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати єдиного внеску з усієї суми отриманого заробітку.

 

17.09.2021

УВАГА!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на період дії карантину  (з 01.08.2020 до 31.08.2020) працює за новим графіком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отримайте електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), яке одночасно є платіжною банківською карткою

Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне псвідчення (ЕПП).

Електронне пенсійне посвідчення — це унікальний сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, а й , наприклад просто і швидко сплатити за комунальні послуги через інтернет, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн- послуг. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому , як пенсіонерові.  

ЕПП містить електронний цифровий підпис (ЕЦП), який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади. Відтепер навіть з дому можна переглядати на веб-порталі послуг Пенсійного фонду інформацію з електронної пенсійної справи про розмір пенсії та її складові, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені внески тощо. Електронне пенсійне посвідчення надає можливість написати звернення або подати заяву на перерахунок пенсії через Інтернет без відвідування Пенсійного фонду України, надає можливість контролювати гроші та керувати ними з дому в будь-який час, дає змогу здійснювати банківські операції та безготівкові платежі чи поповнювати готівковими коштами картковий рахунок.

Для того щоб отримати електронне пенсійне посвідчення

Потрібно звернутися до  Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку та подати заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи:

1.Оригінал паспорта;

2.Дві фотографії 30 х 25 мм.;  

3.Довідка про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код), для внутрішньо переміщених осіб - довідка переселенця/пенсійне посвідчення .

Протягом терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки. Нарахування пенсії здійснює Пенсійний фонд України, а банківська установа виплачує кошти, які надходять від Фонду. Якщо Пенсійний фонд перераховуватиме кошти на пенсійний картковий рахунок, банк видаватиме їх пенсіонерові. Громадяни, які не мають рахунку в Ощадбанку, можуть відкрити такий рахунок або перед зверненням в управління Пенсійного фонду, або ж тоді, коли забиратимуть виготовлене ЕПП.  Для відкриття рахунку будуть потрібні паспорт, ідентифікаційний код і пенсійне посвідчення. Якщо пенсіонер уже має відкритий картковий рахунок у цій банківській установі, на який здійснюється зарахування пенсії, то новий рахунок відкривати не треба.

Електронне пенсійне посвідчення буде виготовлено безкоштовно, протягом 30 робочих днів.

(27.05.2019)


 

 

 

 

На Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України запрацював кабінет роботодавця

У кабінеті можна переглянути інформацію щодо сплати єдиного соціального внеску, зокрема щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду. Якщо є порушення прав працівників, у кабінеті відображається інформація, скільки застрахованих осіб не одержали з вини роботодавця зарахування певного періоду до страхового стажу.

Окрім того, у кабінеті також містяться відомості щодо звітності зі сплати єдиного соціального внеску. Ще одна функція, що стає доступною для роботодавця в його кабінеті, - можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непраціздатності працівника (лікарняні). Увійти в кабінет роботодавець може через електронний цифровий підпис.

(09.11.2018)


 

 

 

 

У В А Г А  ! Пенсійний фонд України інформує:

Однією з вимог для оформлення житлової субсидії є обов’язкова сплата працездатними особами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Для осіб, які не працювали (не були застрахованими особами) протягом січня – червня 2018 року, існує можливість сплати єдиного внеску шляхом укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Інформацію про порядок та механізм сплати єдиного соціального внеску за попередній період з метою отримання житлової субсидії можна отримати у Відділі супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів № 7 управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, який розташовано за адресою:

вул. Ватутіна, 37в

(приміщення Пенсійного фонду),

3-й поверх, каб. № 313

понеділок – четвер: з 8-30 до 16-30

п’ятниця: з 8-30 до 15-00

перерва: з 12-00 до 12-45

(31.10.2018)


 

 

 

 

 

Пенсійне забезпечення інвалідів

Виплати, що призначаються в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства), передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Така пенсія в солідарній системі призначається за рахунок коштів Пенсійного фонду.

У випадку настання інвалідності, внаслідок загального захворювання, пенсія по інвалідності призначається за наявності необхідного страхового стажу. При цьому варто зазначити, що пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначається органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством. Щодо страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності, слід зазначити, що особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією. Для призначення пенсії за І групою інвалідності, залежно від віку, в якому особу визнано інвалідом, або на день звернення за пенсією слід мати від одного року до 10 років страхового стажу (ст. 32 та п.4-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»):

- для інвалідів I групи :

- до досягнення особою 25 років включно - 1 рік; від 26 років до досягнення особою 28 років включно - 2 роки; від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 3; від 32 років до досягнення особою 34 років включно - 4; від 35 років до досягнення особою 37 років включно - 5; від 38 років до досягнення особою 40 років включно - 6; від 41 року до досягнення особою 43 років включно - 7; від 44 років до досягнення особою 48 років включно - 8; від 49 років до досягнення особою 53 років включно - 9; від 54 років до досягнення особою 59 років включно - 10;

- для інвалідів II  та III групи:

- до досягнення особою 23 років включно - 1 рік; від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2; від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3; від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4; від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5; від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6; від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7; від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8; від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9; від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10; від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11; від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12; від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13; від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14.

Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу не менше 15 років. Разом з цим, у разі якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у цей період, то пенсія по інвалідності призначається людині незалежно від наявності страхового стажу. Стосовно розміру пенсії по інвалідності, слід зазначити, що на сьогодні вона залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах:

- інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком;

- інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком;

- інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком.

Непрацюючі інваліди II групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності такого страхового стажу:

- у жінок - 20 років, а у чоловіків - 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;

- у жінок - 21 рік, а у чоловіків - 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;

- у жінок - 22 роки, а у чоловіків - 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;

- у жінок - 23 роки, а у чоловіків - 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;

- у жінок - 24 роки, а у чоловіків - 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;

- у жінок - 25 років, а у чоловіків - 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно.


 

 

 

 

 

До уваги фізичних осіб-підприємців !!!

З  1 січня 2017 року  фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані  сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців становить 704 грн. на місяць (3200грн.х22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити  за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто  704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.


 

 

 

 

 

Модернізовано веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Завдяки  новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

 Відтак, користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат  часу можуть скористатись наступними електронними послугами:

 -отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку;

 -здійснювати  контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та  впливають на  пенсійні права (для працюючих);

 -отримувати  відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо; 

-подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників); 

-подавати скарги до органів Пенсійного фонду; 

-подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду; 

-подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів); 

-записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом!

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена. Можлива                    он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Реєстрація на Веб-порталі здійснюється тільки  один раз!

На Веб-порталі ПФУ передбачено два способи реєстрації :

1.Подача заяви для реєстрації на Веб-порталі

1. Прийти до Пенсійного фонду та оформити заяву. Друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!!!)  “реєстраційний код”. Цей код необхідний для реєстрації на Веб-порталі.

2. Завершити реєстрацію, зайшовши на Веб-портал ПФУ в мережі Інтернет  (http://portal.pfu.gov.ua), вибравши пункт меню “Реєстрація на порталі”. Заповнити реєстраційну форму.

Логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять справжніх імен та прізвищ.

На введену електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації.

Після підтвердження прийде повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

2. Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП)

Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (далі - ЕПП).

Для авторизації за ЕЦП з флешки Вам потрібно виконати наступні кроки:

1. На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком акредитованих центрів сертифікації ключів (далі – АЦСК),  ЕЦП яких підтримує Веб-портал ПФУ;

2. Якщо Ви не маєте ще ЕЦП одного з цих АЦСК, Вам необхідно звернутися в АЦСК та отримати ЕЦП.

Інформація щодо отримання ЕЦП може Вами бути отримана в Інтернеті в залежності від АЦСК, обраного Вами;

3. Після отримання ЕЦП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»).

Для авторизації за ЕЦП з ЕПП Вам потрібно виконати наступні кроки:

1. Якщо Ви не маєте ще електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), зверніться до органу ПФУ та отримайте ЕПП. Ключ ЕЦП, записаний в Електронному пенсійному посвідченні створюється автоматично в процесі підготовки Вашого особистого Електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Для використання ЕПП Ви маєте пам’ятати PIN-код, який встановили при отриманні ЕПП для додатку ЕЦП.

2. Після отримання ЕПП – оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на Портал за ЕПП (закладка «За ЕПП»).

Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі вибравши пункт меню “Вхід”.


 

 

 

 

 

Cпеціалісти Криворізьких об'єднаних управлінь Пенсійного фонду України Дніпропетровської області проводять прийом громадян в Центрі адміністративних послуг «Віза» щосереди з 9.00 до 16.00 год.

При здійсненні прийому фахівці надають наступні послуги:

1. Надання довідкової інформації (номери телефонів, адреси органів Пенсійного фонду, режим роботи, порядок звернень на прийом).

2. Консультування щодо законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення.

3. Приймання замовлень на видачу довідок: про розмір пенсії, про перебування на обліку та індивідуальних відомостей про застраховану особу (за формами ОК5,ОК7).

4. Видача виготовлених на замовлення довідок, індивідуальних відомостей.

5. Допомога в заповненні та прийманні анкети на виготовлення пенсійного посвідчення.

6. Надання переліку документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій, допомоги на поховання.

7. Приймання копій документів, з подальшим розглядом в управлінні за місцем реєстрації, для проведення попередньої оцінки права особи на призначення пенсії та перерахунок.

8. Приймання заяви про надання допомоги у витребуванні документів, необхідних для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій для передачі .в управління за місцем реєстрації.

9. Приймання документів щодо зміни способу виплати пенсії.

10. Приймання заяв про реєстрацію на Веб-порталі Пенсійного фонду України, надання консультацій в користуванні ним.

(28.04.2017)


 

 

 

 

 

До уваги соціальних партнерів, платників єдиного внеску, представників органів виконавчої влади та пенсіонерів!

Криворізьке північне управління  Пенсійного  фонду  України  Дніпропетровської області нагадує про можливість оформлення передплати на періодичні відомчі видання Пенсійного фонду України -  журнал “Вісник Пенсійного фонду України” та газети “Пенсійний кур’єр” – інформаційних носіїв з питань пенсійного законодавства та діяльності органів Пенсійного фонду України.

Газета “Пенсійний кур’єр” - це видання Пенсійного фонду України, у якому висвітлюються події суспільно-політичного життя країни, проводяться консультації та роз’яснення законодавчих норм з будь-яких питань соціального та пенсійного забезпечення, висвітлюється практика роботи органів Пенсійного фонду України, розповідається про життя пенсіонерів і не тільки, проводиться ознайомлення з історичними та культурними надбаннями народу, організовано консультації з авторитетними фахівцями у сфері охорони здоров’я, подаються кращі рецепти кулінарії, цікавий досвід господарювання та дозвілля, у кожному номері газети – телепрограма, кросворд. Запрошуємо всіх бажаючих передплатити газету «Пенсійний кур’єр», в якій завжди можна знайти відповіді на питання, які Вас цікавлять. 

Передплатний індекс:
-   українською мовою – 06840
-   російською мовою  -  06842
Вартість передплати на 2017 рік :
1 міс. – 12,39 грн.
3 міс. – 37,17 грн.
6 міс .– 74,34 грн.

“Вісник Пенсійного фонду України”  –  це спеціалізоване виробничо-практичне видання інформаційно-аналітичного характеру спрямоване на висвітлення концептуальних напрямів розвитку пенсійної системи, розробки та впровадження передових новацій у пенсійній сфері, розміщення аналітичних матеріалів та офіційної статистичної інформації, роз’яснень та коментарів фахівців по різних напрямках роботи Пенсійного фонду України, висвітлення різнобічних поглядів науковців, дослідження передового світового досвіду функціонування пенсійних систем.

Передплатний індекс – 23751
Вартість передплати на місяць – 49,77 грн. за один примірник.

(05.01.2017)


 

 

 

 

 

Про стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043- VIII від 29.03.2016 року

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 в порядку здійснення контрольної функції було розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043- VIII від 29.03.2016 року.

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.


 

 

 

 

 

 

  

ВЕБ - портал електронних послуг Пенсійного фонду України - сервіс без черг і зайвих витрат

Мета створення веб-порталу електронних послуг -  поліпшити якість, оперативність обслуговування громадян.

Кожен, хто працює, може перевірити на веб-порталі інформацію з особового рахунку у системі персоніфікованого обліку, а пенсіонер – ознайомитися з розміром пенсії.

Як же пересічний громадянин може користуватися цим ресурсом?

Органи Пенсійного фонду роблять усе для того, щоб зробити зручними, зрозумілими й функціональними сервіси, адресовані не лише пенсіонерам або роботодавцям, а й усім іншим громадянам.

Запровадження Пенсійним фондом централізованого сервісу з доступом до будь-якого місця в Україні у режимі он-лайн надає можливість отримати різну інформацію.

Цей електронний ресурс виконує дві найважливіші функції.

Перший – надання загальної інформації у сфері соціальних та пенсійних послуг.

На веб-порталі розміщено зразки заяв, бланків, інших необхідних документів для призначення (перерахунку) пенсії, що дає можливість роздрукувати або заповнити їх в електронному вигляді.

Другезареєструвавшись на порталі, кожна людина має можливість, не виходячи з дому, застосовуючи можливості мережі Інтернет :

 - записатися на прийом у зручний для неї час до вибраного керівника;

- працюючі особи мають можливість вільного доступу до своєї персональної картки та відомостей із заробітної плати, що накопичуються з 2000 року за всіма роботодавцями та відслідкувати стан своєї облікової персональної картки, правильність і повноту інформації, котру подає роботодавець, і вчасно вимагати виправлення допущених помилок, щоб не втратити жодного дня свого страхового стажу під час нарахування або перерахунку пенсії;

- пенсіонери можуть ознайомитися з розміром пенсії.

Працювати з веб-порталом електронних послуг легко. Основних розділів на порталі Пенсійного фонду чотири:

1) довідкова інформація,

2) нормативні документи,

3) розділ для громадян (пенсіонерів, застрахованих осіб) 

4) розділ для страхувальників (підприємств, установ, організацій і підприємців, які використовують працю найманих робітників).

Доступ до довідкової інформації і нормативних документів на веб-порталі вільний.

Довідковий розділ містить відомості про територіальні підрозділи ПФУ і їхні поштові реквізити.

Організований він для того, щоб відвідувачам веб-порталу було простіше зорієнтуватися, до якого з підрозділів Фонду потрібно звернутися за консультацією або в якому реєструватися для розширеного доступу до порталу.

У нормативному розділі згруповані та розміщені документи, що регулюють нарахування і виплату пенсій, сплату єдиного внеску та відносини Пенсійного фонду із страхувальниками.

Головних особливостей нормативного розділу веб-порталу дві.

По-перше, тут розміщені тематичні добірки, що робить пошук необхідних документів зручнішим і простішим.

По-друге, у нормативному розділі розміщені також різні бланки заяв і форм звітності:

- про призначення, перерахунок і виплату пенсій;

- про суми нарахованої заробітної плати;

- про взяття на облік як платника єдиного внеску та ін.

При цьому всі вони представлені у форматі, зручному для роздруківки або зчитування цих документів в електронному вигляді для подальшого заповнення вручну або на комп’ютері заявника.

У розділі для громадян передбачено отримання декількох видів послуг: застраховані громадяни (усі ті, хто легально працює, і самозайняті особи) можуть отримати виписки із системи персоніфікованого обліку.

Отже, можна постійно контролювати відомості, які впливають на врахування страхового стажу і, відповідно, розмір майбутньої пенсії.

Аналогічний сервіс передбачений і для пенсіонерів – замовлення з пенсійної виписки з пенсійної справи заявника.

У ній зазначається назва закону, за яким пенсія призначена.

Крім того, і сума пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової допомоги, індексації та інших доплат.

Із веб-порталу можна направити до Пенсійного фонду електронну скаргу або звернення.

Що ж стосується розділу для страхувальників, то тут поки що передбачено одержання двох персоналізованих послуг: попереднє замовлення виписки про стан розрахунків з Пенсійним фондом і подання скарги до Фонду в електронній формі.

Важливо знати, що повноцінний доступ до розділів порталу для громадян і страхувальників надається лише зареєстрованим користувачам.

Щоб стати користувачем електронних сервісів веб-порталу й мати можливість у будь-який час отримувати потрібну інформацію, варто насамперед потурбуватися про те, щоб було дотримано всіх норм чинного законодавства про захист інформації.

Реєстрація відбувається у два етапи.

Для цього потрібно звернутися із заявою про доступ до веб-порталу до Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області за адресою: вул. Ватутіна, буд. 37в, каб. №309,  тел. 95-87-82, 53-02-63.

Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Заяву можна принести й уже заповнену — на веб-порталі викладено її зразок, який треба лише роздрукувати і внести потрібні дані.

Після реєстрації заяви співробітником Фонду має бути видано реєстраційний номер, який застосовують при особистій реєстрації на сайті веб-порталу.

Під час реєстрації громадянин сам придумує логін і пароль для входу в систему, що є захистом від несанкціонованого доступу іншими користувачами.

Зайдіть на веб-портал ПФУ за адресою www.portal.pfu.gov.ua, виберіть пункт меню «Реєстрація на порталі», заповніть реєстраційну форму, використовуючи отриманий логін і пароль.

На електронну адресу, яку ви вказали, надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації і можливість отримання послуг в електронному вигляді.

Для того щоб самостійно розібратися в особливостях функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України можна звернутися на його сторінку в мережі Інтернет http://portal.pfu.gov.ua

(05.09.2016)

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6  9 14 19 20 21