Інформація про роботу відділу

 

11.07.2019   Інформаційна зустріч з суб’єктами господарювання 10.07.2019


04.07.2019   Інформація про рейдові заходи щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі та про ризики придбання громадянами продукції на стихійних ринках


18.06.2019   Інформаційні зустрічі з суб’єктами господарювання


08.05.2019  Про скасування Книги відгуків та пропозицій та дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян»


08.05.2019  Про проведення навчання щодо вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні


08.05.2019  Про перевірку щодо включення до планових заходів державного нагляду (контролю)


11.04.2019  Інформація  про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за І квартал 2019 року


23.01.2019  Звіт про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за 2018 рік


10.10.2018  До вас завітав інспектор з праці без попередження?


26.09.2018  До уваги суб'єктів господарювання!


21.09.2018  До уваги суб'єктів господарювання!


13.09.2018  Про здійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу


02.08.2018  Легалізації трудових відносин. Здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення


21.06.2018  Про перегляд діючих нормативно-правових актів


25.05.2018  Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – пріоритети сьогодення!


10.04.2018  Легальна зарплата забезпечить ваше майбутнє


02.04.2018  До уваги суб’єктів господарювання!


 

 

 

 

 

 

Інформаційнa зустріч з суб’єктами господарювання

З метою підвищення рівня правової освіті населення з питань захисту прав споживачів та формування навичок компетентної поведінки у взаємовідносинах між споживачами товарів (робіт, послуг) та суб’єктами господарювання (продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг), 10.07.2019 спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради в кафе «Харчі» (вул. Лисяка, буд.6А) з суб’єктами господарювання проведено інформаційну зустріч з актуальних питань захисту прав споживачів.

     

Суб’єктів господарювання попереджено про дотримання Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів,  наявності у них «операторів ринку» (ресторану, кафе, бару, піцерії, кафетерію тощо) рішення про державну реєстрацію потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів (ст. 25 Закону України від 23.12.1997 № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»).

Акцентовано увагу, що відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» до 20 вересня 2019 року всі оператори ринку, що здійснюють свою діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, повинні розробити та запровадити ефективну систему НАССР, що дозволяє контролювати усі небезпечні фактори, які можуть бути у харчовому продукті (терміни запровадження визначені в ст. 66 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів»).

Систему управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) застосовують практично в цілому світі, як надійний захист споживачів від небезпек, які можуть супроводжувати харчову продукцію.

НАССР – система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.
Суть системи полягає у виявленні усіх критичних точок, чинників, які можуть вплинути на безпечність кінцевого продукту, усунути їх і постійно контролювати.

Застосування системи НАССР полягає в ідентифікації можливих небезпечних факторів, встановленні того, де і як небезпечні фактори можуть бути усунуті, попереджені або приведені до прийнятного рівня, розробці відповідних заходів і навчання персоналу, впровадженні заходів на практиці та документування процедур.

 Ці Вимоги є обов’язковими для виконання операторами ринку з виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

На виконання рішення Криворізької міської ради від 21.12.2019 №1182 «Про затвердження Програми соціального захисту окремих категорій мешканців м. Кривого Рогу на 2017-2019 роки» зі змінами рекомендовано суб’єктам господарювання знайти можливість виконати меню для осіб  з вадами зору за шрифтом «Брайля».

Також розглядались інші актуальні питання захисту прав споживачів.

 

 

 

 

 

Про рейдові заходи щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі та про ризики придбання громадянами продукції на стихійних ринках

               Проблемним залишається питання функціонування стихійної торгівлі в місті і в  Покровському районі. Це питання віднесено до повноважень правоохоронних органів.

               03.07.2019 на мкр. 5-й Зарічний відбувся рейд з питання протидії незаконній торговельній діяльності, в якому приймали участь правоохоронні органи, спеціалісти виконкому Покровської районної в місті ради.
Під час здійснення рейду громадянам-продавцям продукції, надавались роз’яснення щодо дотримання правил торгівлі, реалізації продукції на ринках району, де є вільні місця для торгівлі та ветеринарно-санітарні лабораторії. На 2-х суб’єктів господарювання складено адміністративні протоколи за статтею 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях».

               Шановні мешканці Покровського району! Закликаємо вас не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі, оскільки відсутня гарантія їх безпечності. Ви піддаєте своє здоров'я та здоров'я близьких вам людей небезпеці, а інколи і життя. Пред’явити звинувачення буде нікому, оскільки ви купуєте харчову продукцію у невідомих осіб, без підтвердних документів її якості. 

               11.06.2019 укладено Угоду про взаємодію з питань протидії незаконному продажу товарів у місті Кривому Розі між органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами, якою передбачені рейдові заходи щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі, у т.ч. з продажу алкогольних напоїв, пива й тютюнових виробів.
До порушників реалізації продукції застосовуються штрафні санкції:
- за торгівлю з рук у невстановлених місцях - від 17 до 255 грн. (ст.160 КУпАП);
- за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання - від 17 до 85 тис. грн. (ст.164 КУпАП);
- за порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів - від 340 до 1700 грн. (ст.152 КУпАП).

Рейдові заходи будуть продовжуватися

         

 

 

 

 

 

 

Інформаційні зустрічі з суб’єктами господарювання

На виконання протоколу наради з керівниками ринків та плану заходів, затверджених заступником міського голови Шаповаловим Г.М., які направлені на дотримання вимог Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу та посилення захисту прав споживачівз суб’єктами господарювання, які ведуть підприємницьку діяльність на території ринків, проведені інформаційні зустрічі, а саме: 07.06.2019 в приміщенні ветеринарної лабораторії ринку «Північний», вул. Щепкіна, 1Г, 14.06.2019 на літньому майданчику кафе «Босфор», яке розташоване на ринку «Босфор», мкр.5-й Зарічний, 61А.

     

Зустрічі відбулися за участю представників: відділу захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому, відділу розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради в присутності адміністрації ринків.

            

Увагу суб’єктів господарювання акцентовано на неухильне виконання вимог Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу, недопущення до реалізації забороненої продукції, дотримання умов санітарного законодавства при реалізації швидкопсувних продуктів харчування в умовах спекотного літа.

(18.06.2019)


 

 

 

 

 

Про проведення навчання щодо

вдосконалення системи контролю

безпечності харчових продуктів в Україні

 

 

 

З метою проведення роз’яснювальної роботи та підвищення рівня обізнаності про особливості впровадження системи НАССР в Україні фахівці проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та платформою масових відкритих онлайн - курсів «Prometheus» розробили навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

Навчальний курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи НАССР, та доступною мовою пояснює такі непрості питання:

- що таке нове харчове законодавство України; 

- що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам;

- хто такі оператори ринку; 

- що таке простежуваність у харчовому законодавстві; 

- що таке НАССР та як його правильно читати.

Курс спрямований насамперед на представників бізнес-середовища, але буде цікавим як фахівцям державного сектору в харчовій галузі так і споживачам. 

Навчання повністю безкоштовне, воно побудоване у вигляді відеолекцій. За результатами успішного проходження курсу учасники отримають відповідні сертифікати. 

Також інформуємо, що зареєструватися на безкоштовний навчальний онлайн-курс можна  за посиланням:

Реєстрація стартувала 8 квітня 2019 року. Запрошуємо усіх зацікавлених суб’єктів господарювання, профільних бізнес-асоціацій, громадських організацій.

Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, інформація від 18.04.2019 

(08.05.2019)


 

 

 

 

Про перевірку щодо включення до планових заходів державного нагляду (контролю)

Державна регуляторна служба України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) запустила пілотний модуль системи заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК.

Перевірити, чи включено конкретного суб’єкта господарювання до Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, можна на сайті Інспекційного порталу (https://inspections.gov.ua/).

Пошук можливий за назвою суб’єкта господарювання або за його кодом ЄДРПОУ.

На Інспекційному порталі розміщуватимуться річні, комплексні та позапланові плани тих органів контролю, на яких розповсюджується дія Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Наразі таких органів є 34, у тому числі:

1) Державна служба України з питань праці

2) Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками

3) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

4) Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

5) Державна фіскальна служба України.


 

 

 

 

Про скасування Книги відгуків та пропозицій та дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян»

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 168 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15.06.2006 № 833.

Зокрема, постановою скасовано обов’язкове застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання.

Рекомендуємо суб’єктам господарювання дотримуватися норм законодавства про звернення громадян, визначити в об’єктах бізнесу відповідальну особу, яка буде приймати та реєструвати звернення громадян-споживачів, а також радимо розмістити на видному та доступному місці номери телефонів «гарячих ліній».

Щодо скасування Книги відгуків та пропозицій у сфері побутових послуг – змін до Правил надання побутових послуг не внесено.

(08.05.2019)


 

 

 

 

Інформація  про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за І квартал 2019 року

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» районною робочою групою проведено 7 рейдів щодо виявлення фактів порушення правил продажу і споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів на території району. Обстежено 23 об’єкти бізнесу.

Телефон «гарячої лінії» при службі у справах дітей виконкому районної в місті ради з питань продажу неповнолітнім алкогольної та тютюнової продукції змінено: 440-32-04. На телефон «гарячої лінії» з початку 2019 року звернень не надходило.

Планові надходження акцизного збору 3 місяці 2019 року виконано на 105,5 %, до бюджету міста від платників Покровського району надійшло 4636,7 тис. грн. при плані 4396,2 тис. грн.

З суб’єктами господарювання, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, роз’яснення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних

За результатами проведеної роботи вІ кварталі 2019 року районною робочою групою складено:

- за ст. 178КУпАП «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді» - 184адміністративних протоколи;

- за ст. 175 КУпАП «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» - 148 адміністративних протоколів;

- за ст.156 ч.2 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» з початку року - 2 адміністративних протоколи.

З метою запобігання виникненню тютюнової, алкогольної, наркологічної залежності у дітей і молоді, формування та пропагування здорового способу життя серед школярів, негативного ставлення до тютюно – алкогольно - наркотичної залежності, в кожному закладі освіти створена постійно діюча комісія з превентивних питань та раннього виявлення неповнолітніх, схильних до вживання психоактивних речовин, алкоголю та тютюнових виробів, розроблено положення комісії, яке погоджене з районним лікарем-наркологом та ССД. Складений паспорт з посадовими обов’язками усіх членів комісії, розроблений план засідань, заведені закриті журнали.

Протягом звітного періоду в кожному закладі проводились профілактично-просвітницькі заходи.

На постійному контролі в адміністрації закладів освіти тримається питання з проведення просвітницько-профілактичної роботи з учнями навчальних закладів працівниками правоохоронних органів, лікарями-спеціалістами, представниками громадських організацій.

Щодня в кожному закладі організовано чергування вчителі на території школи щодо заборони та недопущення куріння учнями.

Робота щодо попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин та тютюнових виробів знаходиться на постійному контролі в закладах та відділу освіти. 

За 3 місяці 2019 року робочою групою з ліквідації осередків стихійної торгівлі за статтею 160 ч.1, 2 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях» та «Незаконна торгівельна діяльність» складено 44 адміністративних протоколи. Вилучено 60 л горілчаних напоїв та 1109 пачок тютюнових виробів.


 

 

 

 

 До вас завітав інспектор з праці без попередження?

 

За наявності службового посвідчення  інспектори праці безперешкодно, без попереднього повідомлення мають право:

 •   
 •  
 •  
 • під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;
 • ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;
 • наодинці або у присутності свідків ставити керівнику або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні або письмові пояснення;
 • за наявності ознак кримінального правопорушення або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів;
 • на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;
 • фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки;
 • отримувати від державних органів інформацію, необхідну для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування.
 • вимога інспектора праці про надання об’єктом відвідування для ознайомлення документів або їх копій чи витягів з документів, пояснень, доступу до приміщень, організації робочого місця, внесена в межі повноважень та є обов’язковою для виконання.

(10.10.2018)


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання!

  Спалювати опале листя категорично заборонено.

  Це - пряме порушення природоохоронного законодавства.

Зелені насадження є не тільки «легенями» планети, киснем яких дихає все живе на Землі, вони також виконують важливу роль біологічного фільтру для навколишнього середовища. Завдяки цій властивості, вміст шкідливих речовин в атмосферному повітрі знижується на відстані 1 км від джерела забруднення на 25-29%, на відстані 2-2,5 км – на 45-60%, на відстані 5 км — на 75-86%. Загалом, одне доросле дерево «чистить» майже 20 тис. м куб. повітря на висоті до 10 м від поверхні ґрунту.

Спалювати опале листя категорично заборонено. Це – пряме порушення природоохоронного законодавства, що може завершитись накладанням штрафу як на фізичних, так і на юридичних осіб. Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами", а саме: ст.152. "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів" тягне за собою накладення штрафу на суб'єктів підприємницької діяльності - від  п'ятдесяти  до  ста  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян", тобто від 850 грн. до 1700 грн.

(26.09.2018)


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання!

Урядом затверджено заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці.

Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Реалізація норм розпорядження надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 05 вересня 2018 р. № 649-р

Київ

«Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»

1. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України,  Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

 • починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;
 • до 5 жовтня 2018 р. інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути  власні нормативно-правові акти  та внести до них зміни  з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

3. Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 10 числа Державній службі з питань праці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Міністерством соціальної політики Кабінетові Міністрів України.

  Прем’єр-міністр України                                          В. ГРОЙСМАН

(21.09.2018)


 

 

 

 

Про здійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу

     До відома суб’єктів господарювання!

Виконком Покровської районної в місті ради звертає увагу суб’єктів господарювання району – операторів ринку харчових продуктів, які провадять діяльність з реалізації харчових продуктів в об’єктах роздрібної торгівлі (магазин, кіоск, павільйон), ресторанного господарства (кафе, закусочна, їдальня, ресторан, домова кухня) на необхідність здійснення державної реєстрації потужності.

Ця вимога передбачена ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», в який зазначено порядок проведення державної реєстрації потужності.

Заяву на реєстрацію потужності необхідно терміново подати до  територіального органу Держпродспоживслужби в Дніпропетровський області (м. Кривий Ріг, вул. Юрія Камінського, 3).   

У зв’язку із зверненнями суб’єктів господарювання інформуємо, що державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» передбачено відповідальність, в тому числі  за такі порушення

2) виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, -

тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;

5) реалізація харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини, -

тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат;

6) порушення вимог щодо забезпечення простежуваності, передбачених законодавством про харчові продукти та корми, -

тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

На сьогодні мінімальна заробітна плата  в Україні – 3723,0  грн.   

(13.09.2018)


 

 

 

 

Шановний роботодавцю!

Доводимо до Вашого відома, що Верховною Радою України прийнятий Закон України від 06.12.2016 №1774-VIII, яким доповнено статтю 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до якої до повноважень виконавчого органу міської ради належить:

- здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством;

- накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

З метою виконання зазначених норм Закону в структурі департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради утворено Інспекцію з питань праці та зайнятості, на яку покладено обов’язки контролю за дотриманням законодавства про працю.

Однією із умов легалізації трудових відносин є укладення трудового договору з найманими працівниками.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413, де зазначено, що роботодавець зобов’язаний подати повідомлення до органу ДФС до початку роботи новоприйнятого працівника.

Якщо вказані вимоги законодавства не виконуються, роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України у випадках:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у випадку фактичного виконання роботи за повний робочий час, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення;

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплати їх у неповному обсязі – в трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення;

- недотримання встановлених Законом гарантій і пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

Слід зазначити, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» становить 3 723 грн.

Просимо врахувати вищевикладене у роботі та привести свої взаємовідносини із найманими працівниками у відповідність до чинного законодавства України.

(02.08.2018)


 

 

 

 

Звіт про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за 2018 рік        

Розпорядженням  голови  районної  в  місті  ради від 04.01.2017 № 2-р «Про створення постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі», оновлено склад робочої групи, одним з напрямків роботи якої є дотримання вимог чинного законодавства у сфері обігу, продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів, у тому числі особам, які не досягли 18 років.

Згідно з Регламентом виконкому районної в місті ради в 2018 році проведено 6 засідань районної робочої групи, на яких розглядались питання про результати рейдової роботи, дотримання суб’єктами господарювання чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, стан  виконання доручень за результатами проведення міської робочої групи, попередніх доручень, наданих на  засіданнях  районної  робочої групи, звернення громадян щодо недотримання суб’єктами господарювання вимог  чинного законодавства, проведення просвітницько-роз’яснювальної роботи серед дітей, молоді в навчальних  закладах  району.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» районною робочою групою у 2018 році проведено 51 рейд щодо виявлення фактів порушення правил продажу і споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів на території району. Обстежено 208 об’єктів бізнесу.

Працівниками сектору патрульної поліції  Покровського ВП КВП ГУНП України в Дніпропетровській області за2018 рік:

- за ст. 178КУпАП «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді» складено 1150адміністративних протоколів;

- за ст. 175 КУпАП «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» складено 602 адміністративних протоколи;

- за ст.156 ч.2 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами»  з початку року складено 4 протоколи.

19.02.2018 із залученням ТРК «Рудана» районною робочою групою проведено рейд з питань дотримання чинного законодавства з обігу алкогольної і тютюнової продукції по об’єктам бізнесу, розташованим на вул. Е.Фукса; виявлені незначні порушення, а саме: відсутні інформації про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років в магазині «Національний», в кіоску «Преса», в ТЗК «Автотехнікум». Фактів продажу неповнолітнім акцизного товару не встановлено. В усіх обстежених об’єктах були в наявності відповідні ліцензії.

В ході проведення рейдів у червні 2018 року районною робочою групою виявлені порушення законодавства на мкр. Індустріальний, вул. Саласюка, 65А в кафе «25-й час, а саме: факт продажу алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії. Працівниками Покровського відділення поліції складено адміністративний протокол за ст.156 КУпАП №386033, який направлено на розгляд до суду. Вилучено 20 пляшок алкогольних напоїв.

Суб’єкт господарювання Нестеренко К.В. придбала ліцензію на право продажу алкогольних напоїв від 14.08.2018.

При розгляді колективної скарги від мешканців на порушення режиму роботи кафе «ЛяМур» та застосування піротехнічних засобів у вечірній час, встановлено, що у ФО-П Червінської О.О. відсутня ліцензія на продаж алкогольних напоїв. Виконкомом направлено листа до Головного управління Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області. Але на момент перевірки працівниками Північної податкової інспекції доступ до кафе був обмежений, в зв’язку з тим, що кафе працює під замовлення. Здійснити перевірку було не можливо.

Планові надходження акцизного збору за 2018 рік виконано на 101,6 %, до міського бюджету від платників Покровського району надійшло 17450,5 тис. грн. при плані 17178,8 тис. грн.

З суб’єктами господарювання, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, роз’яснення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» у частині заборони реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Відділом розвитку підприємництвав об’єкти бізнесу району роздаються інформаційні таблички, де розміщена наступна інформація: «Заборонено! Продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам до 18 років! У разі порушення: штраф 510-6800 грн. з позбавленням ліцензії», які розміщуються в об’єктах бізнесу, в т. ч. в об’єктах сезонної торгівлі (відкриті літні майданчики).

 На виконання листа МОН України  від 16.01.2018 № 1/9-31 «Щодо запобігання поширенню наркоманії, тютюнокуріння та вживання алкогольних напоїв серед дітей та учнівської молоді» закладами загальної середньої освіти складено додаткові комплексні заходи, здійснено   планування роботи шкільних комісій з превентивних питань та раннього виявлення неповнолітніх, схильних до вживання психоактивних речовин, алкоголю та тютюнових виробів на 2018-2019 н. р.

З метою дієвої профілактичної роботи в закладах загальної середньої освіти протягом звітного періоду проведено наступні заходи:

- години спілкування на теми: «Ти і твоє здоров’я», «Відповідальність перед Законом за вживання наркотичних речовин» , «Шкідливі звички» «Твоє здоров’я в твоїх руках» , «Як вберегтись від алкоголю та наркотиків», «Підліток та наркотики» та ін.;

- анкетування та тестування: «Що я знаю про шкідливі звички?», «Міфи й факти», «Проблема шкідливих звичок для учня», «Мої думки щодо цигарок, «Що я знаю про шкідливі звички?», «Чому людина починає палити?» (КСШ № 71), «Що я знаю про наслідки шкідливого впливу тютюну, алкоголю та наркотичних речовин на молодий організм», «Проблема шкідливих звичок для учня»;

-  уроки – діалоги;

- підготовлено випуски куточків здоров’я, буклети «Наркотикам – НІ! Не зупиняй життя», «Правда про тютюн», «Молодь каже наркотикам «Ні», «Антиреклама тютюну», ««Твоє здоров’я в твоїх руках», «Ми за здоровий спосіб життя»;

- проведено 8 зустрічей з представниками ювенальної превенції ,районної служби у справах дітей, КМ ЦСССМДМ;

- на допомогу класним керівникам практичними психологами створено матеріали для лекцій та практичні поради батькам про профілактику шкідливих звичок серед дітей;

- тренінгові заняття;

- відеолекторій для батьків та учнів;

- соціально – психологічною службою,класними керівниками проводились  рейди «Діти вулиць», «Територія Ш», «Всі уроки», «Канікули»,«Виявлення продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів», «Цигарка», «Палінню – ні!», «Твоє дозвілля, підліток», «Подвір’я школи».

З метою висвітлення правових питань, проведення профілактичної та просвітницької роботи серед підлітків службою у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради в 2018 році організовані та проведені 21 інформаційна зустріч з учнями навчальних закладів району. 

Під час проведення таких зустрічей було охоплено 1423 дитини. На зустріч запрошувались та приймали участь представник молодіжної превенції Покровського відділення поліції, представник Психоневрологічного диспансеру – особа, відповідальна за проведення санітарно – просвітницької роботи.

Протягом 2018 року взята участь у проведенні 45рейдових заходах «По виявленню фактів недотримання суб’єктами господарювання, громадянами встановлених обмежень щодо продажу або споживання алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, зокрема особам чи особам, які не досягли 18 років». Осіб,  які не досягли 18 років, у вживанні  алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів не виявлено.

На засіданні єдиного профілактичного дня з підлітками, які схильні до скоєння правопорушень, вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління та їх батьками проводиться індивідуальна профілактична робота спеціалістамислужби у справах дітей з метою попередження скоєння ними правопорушень, вживання дітьми наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління. 

Комітетом у справах сім’ї і молоді спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, службою у справах дітей з метою попередження фактів розповсюдження та вживання наркотичних речовин у молодіжному середовищі щоквартально проводиться рейд  «Гуртожиток». Під час проведення рейду з мешканцями гуртожитків (дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування) проводяться інформаційні бесіди щодо протидії вживання негативних речовин. Виховними  заходами охоплено понад 150 чоловік.

У 2018 році у  професійно-технічних навчальних закладах та коледжах Покровського району відбулося 63 профілактичних заходи, якими охоплено 2150 осіб з числа студентської та учнівської молоді.          

Реалізація молодіжної політики в ПТНЗ та коледжах району направлена на формування здорового способу життя молоді. Основні форми роботи – тренінги, інформаційні зустрічі, робота шкіл «За здоровий спосіб життя».

Протягом 2018 року проведено:

- інформаційних зустрічей з представниками правоохоронних органів – 18;

- лекцій – зустрічей з лікарями (наркологом, венерологом, гінекологом) – 13;

- засідань шкіл (університетів) «Здоров’я» – 17;

- бесід – інформацій з питань правової освіти – 19;

- «круглі столи» - 9.

В кожному учбовому закладі працюють наркопости, щомісяця проводяться засідання ради профілактики, на яких піднімаються питання правопорушень, недотримання правил внутрішнього розпорядку, профілактики негативних явищ.

(23.01.2019)


 

 

 

 

Про перегляд діючих нормативно-правових актів

На виконання листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.04.2018 №3070/0/1-18, з метою здійснення оцінки системності та узгодженості нормативно-правових актів районної в місті ради та її виконкому, гармонізації їх з іншими нормами законодавства та встановлення їх актуальності на даний час, районною експертною комісією з питань підготовки проектів регуляторних актів здійснено перегляд діючих нормативно-правових актів - рішень районної в місті ради, її виконкому та розпоряджень голови районної в місті ради.

На засіданні комісії 15.06.2018 перегляд нормативно-правових актів здійснювався за такими критеріями:

- відповідають принципам державної регуляторної політики;

- не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують унесення змін;

- не відповідають принципам державної регуляторної політики.

Нормативно-правових актів, які б носили ознаки регуляторності, не виявлено.

За результатами перегляду був створений перелік нормативно-правових актів, прийнятих районною в місті радою, її виконкомом та головою районної в місті ради, які відповідають принципам державної регуляторної політики.

Всі прийняті нормативно-правові акти розміщені на офіційному сайті виконкому районної в місті ради в мережі Інтернет у розділі «Публічна інформація».

(21.06.2018)


 

 

 

 

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – пріоритети сьогодення!

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів всіх рівнів та державних соціальних фондів.

«Тіньова» зайнятість та «тіньова» заробітна плата (або ж так звана «зарплата в конвертах») – проблемні явища, які, на жаль, на сьогодні залишаються актуальними і набули розповсюдження в сфері економічної діяльності суспільства.

Кожен працівник згідно з Конституцією України має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, тому свої права потрібно відстоювати і наполягати на узаконенні трудових відносин.

Офіційне працевлаштування забезпечує працівнику:

- право на своєчасне отримання заробітної плати;  

- виплату заробітної плати у розмірах не нижче визначених чинним законодавством;

- оплату лікарняних листів;

- право на щорічну основну відпустку тривалістю не менше 24 календарних днів, соціальну відпустку по вагітності та пологах, додаткових відпусток, передбачених Законом України «Про відпустки»;

- дотримання нормальної тривалості робочого часу,  оплату роботи у святкові та неробочі дні у подвійному розмірі, підвищену оплату роботи у нічний час;

- виплату допомоги у разі нещасного випадку на виробництві;

- отримання допомоги по безробіттю.

З метою забезпечення державних гарантій у сфері праці, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників, відповідальності роботодавців за використання їх праці, запобігання проявам «тіньової» зайнятості, повноти сплати внесків до Пенсійного фонду України, фондів державного соціального страхування та податків до місцевого бюджету, на виконання розпорядження голови районної в місті ради від 04.01.2017 № 2-р «Про затвердження постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі» працює робоча група, до складу якої входять спеціалісти відділів: розвитку підприємництва, економіки та промисловості, управління праці та соціального захисту населення виконкому Покровської районної в місті ради, Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Покровському районі, Криворізького міськрайонного центру зайнятості.

За 4 місяці 2018 року робочою групою обстежено 183 суб’єкта господарювання у сфері малого і середнього бізнесу, внаслідок проведеної роботи легалізовано 47 найманих працівників.

У разі виникнення у Вас питань щодо порушень суб’єктами господарювання – роботодавцями трудового законодавства просимо Вас невідкладно звертатися  на номер «телефону довіри» (098) 181 01 07.

Вкотре нагадуємо, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця - це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника.

25.05.2018


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання Покровського району!

З метою забезпечення благоустрою, чистоти та порядку в місті, формування сприятливого для життя територіальної громади середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану, збереження об’єктів благоустрою та зелених насаджень, відповідно до розпорядження міського голови від 29.03.2018 №67-р «Про проведення заходів щодо забезпечення чистоти та порядку в м. Кривому Розі в 2018 році» просимо 21.04.2018 прийняти участь в проведенні суботнику з благоустрою міста до Дня довкілля(за необхідності вжити заходів по озелененню території, висадженню кущів квітників, дерев). Також, просимо постійно утримувати прилеглу до об’єкту бізнесу територію в належному санітарному  стані та залучатись до щотижневої акції «Чистий четвер».


 

 

 

 

Легальна зарплата забезпечить ваше майбутнє

Оформлення трудових відносин у встановленому законодавством порядку і проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є «тіньова» зайнятість. Така зайнятість згубно впливає на економіку та особливо боляче б’є по трудових і громадських правах осіб, які змушені працювати в тіні.      

Деякі приватні підприємці ухиляються  від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати без сплати податків, платежів до державного і місцевих бюджетів, єдиного соціального внеску.

Мета роботодавців зрозуміла. Зрозуміло багатьох і найманих «нелегально» працівників, які працюють в тіні та одержують заробітну плату у так званих конвертах. І лише згодом стане зрозумілою помилка: працівники позбавлені соціального захисту, зменшено загальний трудовий стаж і розмір допомоги по безробіттю при втраті роботи, а також розмір майбутньої пенсії.

Отже, «тіньова» зайнятість по суті спрямована проти держави і проти людини.

У Покровському районі продовжує свою діяльність районна робоча група з питання легалізації найманих працівників. Проводяться обстеження об'єктів фізичних осіб з виробництва непродовольчих товарів, промисловості, об’єктів сфери побутових послуг, з продажу продовольчих та промислових товарів, ресторанного господарства, ринків, закладів культури, а також об’єктів, які знаходяться в приміщеннях комунальної власності міста.

За І квартал 2018 року робочою групою з питання легалізації найманих працівників обстежено 129 суб’єктів  господарювання у сфері малого і середнього бізнесу, внаслідок проведеної роботи легалізовано 36 найманих працівників

Просимо Вас про випадки заниження роботодавцями офіційної заробітної платні, виплати її «у конвертах», необґрунтовані затримки з виплатою заробітної плати, використання неофіційної робочої сили повідомляти за номерами «телефонів довіри»:

- управління праці та соціального захисту населення виконкому Покровської районної в місті ради - 53-50-09 (вул. Ватутіна, 37в);     

- відділ розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради - 440-32-27 (вул. Шурупова, 2).

Робота по легалізації зайнятості та заробітної плати продовжується. Роботодавцям слід серйозно замислитися над цією проблемою і там, де ще має місце нелегальне, приховане використання робочої сили, не чекати рейдів робочої групи, а оформити працівників та зареєструвати договори у службі зайнятості.

(10.04.2018)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 13 15 16 17 18 19 20 21  22