Відзначення Дня Соборності України в школах району

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель

Для свідомого українця, для українця-патріота найсвятіше слово – «Україна», тому сьогодні учні шкіл вшановують дві визначні дати – проголошення незалежності України IV Універсалом Центральної Ради та проголошення Соборності України.

Для свідомого українця, для українця-патріота найсвятіше слово – «Україна», тому сьогодні учні шкіл вшановують дві визначні дати – проголошення незалежності України IV Універсалом Центральної Ради та проголошення Соборності України.

На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, сили незламності, які успадкували від предків. Відзначення Дня Соборності – наш обов’язок берегти світлу пам'ять про незлічені жертви, покладені українським народом на вівтар незалежності, соборності держави.

У КЗШ №36 19 та 22 січня до Дня Соборності України з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів.

19 січня класний керівник 8-А класу Курятникова І. Т. провела для учнів літературну лекцію «Соборна Україна: від ідеї до життя». Ведучі у своїх виступах розповіли про історичне значення Соборності України, сучасні тенденції розвитку незалежної української держави, привітали присутніх з такою знаменною датою.

Ірина Теодорівна ознайомила учнів з витоками ідеї соборності, з історичними віхами на шляху соборності українських  земель.

Присутні відкрили для себе ще одну сторінку історії української державності.Вірші про незалежну соборну Україну  з гордістю, урочисто прочитали  Голганова Поліна та Оришака Анастасія.

Цього ж дня класні класними керівниками початкової школи була проведена виховна година «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн, безсмертна моя Україна». Під час заходу діти переглянули тематичні фільми та презентації. Учні виступали з підготованими доповідями та прикрашали класну дошку власними малюнками.

Фінальною крапкою у проведені заходу стало відтворення учнями 1-А класу «живої картини» єднання, а четвертокласниками – створення ланцюга єдності. 

Класним керівником 6-А класу Клименко В.С. проведено вікторину «День Соборності України». Метою заходу було стимулювати інтерес до минулого України, звичаїв та традицій українського народу та закріпити знання про державні символи та визначні події новітньої історії. Захід складався з 3 етапів, а саме: вікторини, завдання «Вірю – не вірю» та конкурсу «Український колорит». А вчителем історії було проведено інформаційне перехрестя «Чи Соборна нині Україна».

Класні керівники 1-9, 11 класів провели 22 січня єдиний урок «Час історичного вибору». Під час заходу були використані: вислови відомих людей, відео, притчі та презентації, виставка книг, прозвучали вірші про Україну. Класним керівником 7-А класу, Кравченко С.О., під час проведення заходу була використана пізнавальна гра-пазл «Об’єднай Україну» (контурна карта України, розділена по областях). Дві команди змагалися у вправності – хто швидше складе області-пазли в об’єднану Україну. Пазл до пазлу, область до області – і кожен учасник конкурсу на десять хвилин уявив себе будівничим рідної Батьківщини. Учні 6-А класу під час заходу ознайомилися з Декларацією про об’єднання УНР і ЗУНР (Актом злуки), усвідомили її історичне значення. Діти виступали з доповідями на теми: «Історія української державності», «Політична діяльність лідерів УНР та ЗУНР», висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об'єднаної України, яку розбудовувати молодому поколінню патріотів своєї держави. А учні 5-А класу об’єдналися в живий «Ланцюг єдності». Гаслом заходу стали слова: «Ми, діти України, за руки візьмемось. З’єднавшись назавжди, один одному всміхнемось».

Учні школи впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

22.01.2018  (Відділ освіти)