Подаруй дитині родину - cтвори прийомну сім’ю!

Подаруй дитині родину - cтвори прийомну сім’ю!

 По ряду причин сьогодні багато дітей залишаються без батьківської опіки та любові.

 Персонал державних закладів робить все, щоб діти відчували себе в безпеці, але замінити маму з татом не може ніхто.

 Забезпечення розвитку та виховання дітей, які за певних життєвих обставин не мають можливості виховуватися в біологічній родині, реалізується різними формами сімейного влаштування: усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу.

  Це можливість для дітей відчути себе захищеними і зростати у батьківській любові. Маленькі члени суспільства отримують турботу, а дорослі люди можуть відчути радість батьківства.

Метою утворення прийомної сім'ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.

На теперішній час в Покровському районі функціонує 14 прийомних сімей, в яких виховується 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їх загальна кількість не повинна перевищувати чотирьох осіб.

Прийомні батьки - особи, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти - діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім'ї. Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов'язковому порядку мають пройти навчання, організоване Дніпропетровським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді із залученням спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо. Навчання проходять в м.Кривому Розі та в м.Дніпро, за поданням Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Кандидати у прийомні батьки подають до виконкому Покровської районної в місті ради такі документи:

 - заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім'ї із зазначенням інформації про наявність або відсутність кредитних зобов’язань;

- копії паспортів кандидаті ;

- довідка про склад сім'ї ;

- копія свідоцтва про шлюб;

- документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

- довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання;

-довідка про стан здоров'я кандидатів та членів сім'ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);

- довідка про доходи потенційної прийомної сім'ї за останні шість місяців або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи ( z1298-15 ) (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку);

- довідка про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань;

- довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

- письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами на утворення прийомної сім'ї , засвідчена нотаріально.

Рішення про утворення прийомної сім'ї приймається виконкомом Покровської районної в місті ради на підставі заяви сім'ї або окремої особи, які виявили бажання утворити прийомну сім'ю за поданням відповідного висновку служби у справах дітей про можливість утворення прийомної сім'ї за результатами проходження курсу підготовки і рекомендацією відповідного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Зазначена сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, обов'язково інформується про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дітей, яких вони бажають взяти на виховання та спільне проживання.

На підставі рішення про утворення прийомної сім'ї між прийомними батьками та виконкомом Покровської районної в місті ради укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім'ї на виховання та спільне проживання.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей.

Влаштування дітей у прийомну сім'ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім'ї. У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків. В окремих випадках прийомна сім'я може функціонувати і після досягнення прийомними батьками пенсійного віку, але не більше ніж протягом п'яти років.

У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини).

 Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку:

-діти віком від 0-6 років –прожитковий мінімум 1492 гр (допомога-2984 грн),

-діти віком від 6-18 років- прожитковий мінімум 1860 грн ( допомога-3720 грн),

-діти віком від 18-23 років- прожитковий мінімум для працездатної особи- 1762 грн (допомога- 3524 грн).

Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. Розмір грошового забезпечення становить 35 відсотків двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну прийомну дитину. Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи -2643 грн.

Нарахування та сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за прийомних батьків вираховується -22% від мінімальної заробітної плати 3723 грн.

Державна соціальна допомога та грошове забезпечення виплачуються щомісяця не пізніше ніж 20 числа одному з прийомних батьків через державні підприємства поштового зв’язку або перераховуються на особовий рахунок у банківській установі за їх вибором.

Заощаджені протягом року бюджетні кошти вилученню не підлягають і використовуються прийомними батьками для задоволення потреб прийомних дітей у наступному році.

На час навчання прийомних дітей у професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації після досягнення ними 18-річного віку кошти на їх утримання виділяються прийомним батькам з державного бюджету, якщо прийомні діти на час навчання проживають у прийомній сім'ї.

 Щороку прийомні діти забезпечуються безкоштовним оздоровленням у дитячих оздоровчих закладах. Прийомні діти, які за медичними показаннями потребують санаторнокурортного лікування, забезпечуються путівками до спеціалізованих санаторіїв.

Прийомній сім'ї може надаватися матеріальна, фінансова та інша благодійна допомога підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об'єднаннями, фондами, фізичними особами. Якщо громадяни Покровського району бажають створити прийомну сім’ю для отримання необхідної інформації потрібно звертатись до служби у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради, за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Шурупова, 2, каб.101. тел. 440-32-34.

(Служба у справах дітей)