Відкриття пам’ятника «Увічнення пам’яті Явлення святого Покрова Пресвятої Божої Матері».


07.04.2018 в день великого православного свята Благовіщення на площі біля виконкому Покровської районної в місті ради  відбулася знаменна подія  - відкриття пам’ятника «Увічнення пам’яті Явлення святого Покрова Пресвятої Божої Матері»

В урочистостях з нагоди відкриття монумента брали участь: міський голова Юрій Вілкул,

народні  депутати України: Костянтин Павлов та Андрій Гальченко, депутати місцевих рад, духовенство, керівники промислових підприємств, державних закладів й установ, мешканці та гості Покровського району.

Автором творчого задуму є член Національної спілки художників України, скульптор Володимир  Токар.

Загальна висота  пам’ятника – 8,6 м, скульптура виконана з бронзи. Постамент (матеріал граніт) створений  у двох кольорах, які пластично утворюють світлий конус, направлений до землі, як символ сходження  благодатного променя на вірян  віруючих у захист Божої Матері.

Оригінальна композиція  створена у традиціях іконописної пластики, на базі великого іконографічного матеріалу, традиційних і канонічних зображень «Покрови».

27.12.2016 року Жовтневий район було перейменовано на Покровський, тому виникла ідея увічнення пам’яті Явлення святого Покрова Пресвятої Божої матері та створення символічного образу Покровського району.

В цілому проект реалізований за програмою соцпартнерства з промисловими підприємствами міста. Його ініціатори та виконавці впевнені, що пам’ятник «Увічнення пам’яті Явлення святого Покрова Пресвятої Божої Матері» сприятиме відродженню духовності земляків.

Організаційний  відділ (10.04.2018)