Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги

Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги

вул.Качалова,2 м. Кривий Ріг, 50036

Т: (056) 405-54-74   електронна пошта: kryvyyrih1.dnipro@legalaid.gov.ua

Послуга ''Безоплатна правова допомога" для мешканців Дніпропетровської області доступна через портал державних послуг igov.org.ua


Шановні мешканці міста!

Безоплатна правова допомога - соціальна програма Уряду України, спрямована на забезпечення рівного доступу до правосуддя. Мережа регіональних, місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги покрила всю Україну. Для мешканців міста та Криворізького району теж створено мережу консультаційних пунктів, в яких ВСІМ громадянам можна безкоштовно проконсультуватися, отримати правову інформацію, допомогу в складанні непроцесуальних документів, а також проконсультуватися щодо призначення адвоката за рахунок держави (в цивільних та адміністративних справах для соціально незахищених верств населення згідно ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу").


Види правових послуг

Безоплатна первинна правова допомога - консультації, правова інформація, допомога у складанні заяв і запитів

Безоплатна вторинна правова допомога - представництво інтересів в суді та інших органах, складання процесуальних документів

 

05 січня 2017 року набрав чинності Закон України "Про Вищу раду правосуддя" та зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», внесені з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (призначення адвоката за рахунок держави у цивільних та адміністративних справах та для потерпілих і свідків у кримінальних справах).

Насамперед, йдеться про:

- внутрішньо переміщених осіб;

- осіб, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

- осіб, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім того, адвокат за рахунок держави ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

- особа матиме право на призначення адвоката за рахунок держави, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

- враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім'ї, як це було дотепер.

Відтепер набагато більше мешканців зможуть звертатись за послугами адвоката за рахунок Державного бюджету України. Нагадуємо також, що за правовою інформацією, консультаціями, допомогою у складанні непроцесуальних документів до центрів та бюро можуть звертатись УСІ мешканці міста.

Повний перелік осіб, які мають право на призначення адвоката за рахунок держави:

Малозабезпечені особи, якщо середньомісячний дохід особи не перевищує 2-х прожиткових мінімумів.

• Інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

• Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинились у складних життєвих обставинах.

• Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - на всі види правових послуг.

• Внутрішньо переміщені особи.

• Особи, які претендують на встановлення статусу ВПО або УБД, статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

• Особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

• Жінки, які мають статус "Матері-героїні", або народили і виховали 5 і більше дітей.

• Особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового та тимчасового захисту».

• Особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

• Особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

• Особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

• Особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.


Нагадуємо адреси, за якими можна звертатись за безоплатною правовою допомогою до центрів правової допомоги:

 

Інформуємо Вас про те, що послуга ''Безоплатна правова допомога" для мешканців Дніпропетровської області доступна через портал державних послуг igov.org.ua.

Для цього потрібно задати в пошуковому рядку на порталі — звернення за безоплатною первинною правовою допомогою, звернення за безоплатною вторинною правовою допомогою, пройти ідентифікацію, заповнити форму і задати своє питання або оформити звернення, додавши відскановані документи.

З метою забезпечення доступності зазначеної інформації до мешканців району звертаюсь з проханням розмістити інформаційні плакати у приміщенні біля приймальні громадян та в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому районної в місті ради. Також звертаємось з проханням розмістити зазначену інформацію у блоці ''Новини" на офіційному сайті виконкому та на сторінках в соцмпрежах (за наявності).