Інформація для виборців


 

Звертаємо увагу виборців виборчих дільниць

№ 121568, № 121593, № 121597 на зміну адрес приміщень для голосування

5 червня 2019 року постановою Центральної виборчої комісії № 948 внесено зміни до постанови Центральної виборчої комісії від 12 квітня 2012 року № 66 «Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі», а саме змінено адреси приміщень для голосування та адреси приміщень дільничних виборчих комісій виборчих дільниць:

виборча дільниця № 121568

голосування відбудеться в школі № 112 (вул.Святоандріївська, 10А)

виборча дільниця № 121593

голосування відбудеться в школі № 52 (вул.Едуарда Фукса, 7)

виборча дільниця № 121597

голосування відбудеться в школі № 86 (вул.Едуарда Фукса, 11А)


 

ДО ВІДОМА ВИБОРЦІВ

Шановні виборці!

ЦВК спрощує та лібералізує процедуру зміни виборчої адреси

18 травня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого ЦВК своєю постановою від 18.05.2020 №88 затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Ця постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року.

Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

Слід зазначити, що свого часу Центральна виборча комісія звернулася до громадськості з пропозицією долучитися до підготовки Комісією зазначеного Порядку та надати свої пропозиції й зауваження. В результаті від громадських організацій, окремих громадян та членів ЦВК надійшло понад 50 пропозицій і зауважень, які було опрацьовано та узагальнено у формі порівняльної таблиці.

ЦВК затвердила порядок, який дозволяє змінити місце голосування незалежно від реєстрації. Це стосуватиметься і внутрішньо переміщених осіб. Більшість експертів схвально оцінюють таку зміну. Як це вплине на процес виборів? І чи не призведе до виборчого туризму?

Верховна Рада у законі передбачила запобіжники. Змінити адресу голосування можна у міжвиборчий період та протягом перших п'яти днів виборчого процесу. Тобто - коли ще немає кандидатів. Далі виборчу адресу міняти не можна. Це реально зробити не частіше, як раз на 180 днів, двічі на рік.

Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації. Можливість змінити виборчу адресу за місцем свого фактичного проживання безумовно збільшить кількість виборців, які зможуть взяти участь у голосуванні.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Як зазначив Голова Комісії Олег Діденко, після подальшого впровадження в експлуатацію відповідного електронного сервісу автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» виборці, які виявлять таке бажання, зможуть змінити свою виборчу адресу дистанційно.

«Відтак, після ухвалення цього Порядку ми розширюємо можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають», – наголосив Олег Діденко.


 

Також Ви маєте можливість перевірити свої персональні дані, не виходячи з дому,

за  допомогою  онлайн-сервісу   «Особистий кабінет виборця»

на  офіційному  сайті  Державного  реєстру виборців   (відеоінструкція)


 

                                               Звернення виборців щодо:


  - включення до Державного реєстру виборців;

  - зміни ідентифікаційних персональних даних/виборчої адреси

  - тимчасової  зміни місця голосування без зміни виборчої адреси

  - зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців»

 

Також відповідно до ст.21 Закону України “Про Державний реєстр виборців” кожен виборець має право особисто звернутись з письмовим запитом до відділу за своєю виборчою адресою щодо змісту його персональних даних у Реєстрі.

У порядку здійснення публічного контролю за діяльністю Реєстру кожен виборець може звернутися до відділу, зазначивши свої ідентифікаційні персональні дані та виборчу адресу, з письмовим запитом щодо надання такої інформації:

-    за його власною виборчою адресою щодо персональних даних усіх осіб, які внесені до Реєстру за цією виборчою адресою;

-    за назвою села, селища, міста, району в місті, іноземної країни - кількість виборців у зазначеному селі, селищі, місті, районі в місті, іноземній країні.

 
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Згідно зі ст.33 Закону України "Про Державний реєстр виборців"

Громадяни несуть відповідальність за:                                           

1) умисне подання органу ведення Реєстру завідомо недостовірних відомостей або відомостей з метою кратного включення виборця до Реєстру; 

2) несанкціонований доступ до Реєстру;

3) несанкціоноване копіювання, розповсюдження та використання отриманої політичною партією копії бази даних Реєстру чи її частини для цілей, не передбачених цим Законом.