14.04.2025
Правила поведінки під час штормового попередження
Переглянути14.04.2025
Вибухонебезпечні предмети
ПереглянутиПопередження мінної небезпеки 10.04.2025
01.01.2025
Йодна профілактика у разі радіаційної небезпеки
Переглянути01.01.2025
Домедична допомога при термічних опіках
Переглянути
БЕЗПЕЧНЕ ОПАЛЕННЯ
З початку осені та впродовж зимового періоду настає зниження температурних показників, внаслідок – значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі. Як правило, це призводять не лише до знищення матеріальних збитків, але й до травмування і гибелі людей.
Аби запобігти пожежі у власній оселі, слід дотримуватись правил пожежної безпеки та не ризикувати своїм життям та життям своїх близьких!
За статистикою, пожежі при експлуатації електронагрівальних приладів виникають із-за нехтування правилами пожежної безпеки.
Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади — одна з найчастіших причин пожеж.
Електронагрівальні прилади споживають значну електричну енергію, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до однієї розетки: це призводить до надмірного нагріву дротів живлення, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток.
Користуючись електронагрівальними приладами, слід бути особливо обережним, щоб уникнути спалаху навколишніх предметів. Не залишайте обігрівач біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись.
Ні в якому разі не залишайте ввімкнені нагрівачі на ніч або уходячи з дому.
У випадку займання від електронагрівальних приладів слід одразу ж його вимкнути та знеструмити всю електричну мережу в будинку. Вже після можливо загасити вогонь підручними засобами - водою, піском, сухою землею або накрити ковдрою.
Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам'ятати, що не можна застосовувати для гасіння електричних приладів та дротів під напругою воду!
Якщо горіння інтенсивне необхідно покинути приміщення, попередити сусідів та викликати рятувальників за номером «101».

- ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;
- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;
- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму;
- відчиніть вікно та кличте на допомогу;
- якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей;
- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері);
- під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

Діти і війна: поради батькам, які допоможуть вберегти ментальне здоров'я дитини
Під час війни діти стикаються з низкою нових викликів: переїзди, переживання за рідних на фронті, поранення та навіть смерть близьких людей. У таких складних життєвих ситуаціях у них виникає багато запитань, на які вони не в змозі знайти відповіді самостійно. Завдання дорослих — пояснити їм, що відбувається, та допомогти пережити важкий період.
Як підтримати дітей у випадку переїзду через війну
Перш за все, будьте поруч. Ми — головне джерело підтримки для наших дітей. Дотик, обійми, щирі розмови та спільна діяльність — це прояв любові і присутності.
Намагайтеся бути прикладом, адже діти дивляться на нас і наслідують нашу поведінку. Можна розповісти дитині про те, що вам допомагає у складних ситуаціях.
Залучайте дитину до чогось корисного. Це допоможе скинути нервове напруження. Вдома чи в бомбосховищі — знайдіть можливість вчитися, малювати, гратися.
Поповнюйте внутрішній «павербанк» дитини. У цей складний час психоемоційних навантажень ми і наші діти потребуємо більше «підзарядки». Організуйте день так, щоб у дитини був сон, смачна їжа, гра з улюбленцями, фізична активність, читання книжок, теплі розмови тощо.
Як підтримати дітей у випадку переїзду через війну